Cătălin Cîrjan își asumă public semi-eșecul din meciul Rapid – FC Botoșani 2-2: „E greșeala mea! Vreau să-mi prezint scuzele” | VIDEO

This browser does not support the video element.

Cătălin Cîrjan și-a asumat public „semi-eșecul” din meciul disputat de Rapid în runda a treia din Superliga, scor 2-2, acasă, cu FC Botoșani.

Cătălin Cîrjan își asumă public semi-eșecul din meciul Rapid – FC Botoșani 2-2

Faza de la golul al doilea reușit de botoșăneni, semnat de Eduard Florescu, a pornit de la o greșeală comisă de Cîrjan la mijlocul terenului, când a cedat foarte ușor lupta pentru balon. Mijlocașul împrumutat de la Arsenal și-a asumat public gafa și și-a prezentat scuzele în fața colegilor.

„Suntem foarte dezamăgiți, am fost peste ei, în a doua repriză am început bine, dar două greșeli personale ne-au costat punctele astăzi. Sunt dezamăgit, am făcut și o greșeală, am luat al doilea gol din cauza mea și aș vrea să-mi cer scuze. VAR a spus că golul e valabil, dacă e greșeala mea atunci mi-o asum.

Am fost supărat că am greșit, așa e la fotbal, la meciul următor va fi mai bine. Noi muncim în fiecare săptămână, dăm totul pe teren, sperăm că weekendul viitor vom câștiga”, a spus Cătălin Cîrjan.

Horațiu Moldovan s-a declarat dezamăgit de rezultatul înregistrat și a anunțat că el și coechipierii săi sunt gata să lupte până la capăt pentru obiectivul clubului, locurile 1-3.

Încă e la cald, suntem supărați, trebuie să înțelegem că nu ne așteaptă nimeni, nu se dă nimeni la o parte că suntem Rapid București! Trebuie să învingem, e păcat că pierdem puncte cu echipe mici, cu tot respectul pentru Botoșani. Trebuie să conștientizăm ce avem de făcut.

Nu cred că se poate numi relaxare, acesta e fotbalul, nici n-au ajuns la poartă în prima repriză. În repriza a doua au marcat două goluri și ne-a fost foarte greu să întoarcem rezultatul. Sunt unici, le mulțumim că sunt alături de noi și sperăm să obținem cât mai multe puncte. S-a jucat pe contre, putea oricine să câștige acest joc. Era foarte important să o facem noi. Acesta e fotbalul, și Neuer primește goluri.

Mă bucuram dacă am fi câștigat 3-2 și am fi avut mai multe puncte. Nu cred că i-am subestimat, i-am luat cu respect și respectăm fiecare echipă, dar nu mai trebuie să greșim și să plece cineva cu puncte din Giulești. Toate echipele s-au întărit, e important să acumulăm puncte, avem obiectiv locurile 1-3, nu ne mai așteaptă nimeni! E treaba conducerii, dacă va veni cineva, îi vom primi cu brațele deschise”, a spus Horațiu Moldovan, după Rapid – FC Botoșani 2-2.

Publicat: 29 07. 2023, 00:09
Actualizat: 29 07. 2023, 00:09