Cătălin Carp, coșmar cu repetiție în doar câteva minute, în UTA Arad – CFR Cluj! A comis un penalty, iar apoi și-a înscris în propria poartă! | VIDEO

Cătălin Carp a avut o primă repriză de coșmar în meciul UTA Arad – CFR Cluj, din etapa a doua a noului sezon de Superliga. Fundașul central moldovean în vârstă de 29 de ani, care poate evolua și ca mijlocaș defensiv, a comis un penalty și și-a înscris în propria poartă în decurs de doar câteva minute.

Cătălin Carp, coșmar cu repetiție în doar câteva minute, în UTA Arad – CFR Cluj! A comis un penalty și și-a înscris în propria poartă!

Inițial, undeva în minutul 34, fostul fotbalist de la FCSB, Viitorul sau Dinamo a comis o lovitură de la 11 metri, după un duel pe care l-a avut în propriul careu cu Daniel Bîrligea.

Carp a fost salvat însă de portarul Florin Iacob, care a parat excelent execuția lui Jefte Betancor, venită abia în minutul 39, după ce faza penalty-ului a fost intens analizată în cabina VAR.

Doar că internaționalul din Republica Moldova „nu s-a lăsat”, iar în urma cornerului rezultat, executat din partea stângă în minutul 40, și-a înscris în propria poartă din 6 metri. (AICI VIDEO cu aceste două momente)

Primă repriză extrem de interesantă la Arad

Autogolul lui Cătălin Carp a dus scorul la 2-1 pentru CFR Cluj, scor înregistrat de altfel și la pauză, la finalul unei prime reprize foarte spectaculoase.

În minutul 27, UTA Arad a deschis scorul grație execuției superbe reușite de Cooper, cel care a trimis mingea în vinclul porții lui Sava cu un șut cu piciorul stâng din marginea careului de 16 metri.

CFR Cluj a reușit să egaleze însă după doar două minute, în urma unui alt gol frumos, semnat de Daniel Bîrligea, care a trimis mingea sub bara transversală a porții apărate de Iacob cu un șut cu latul din voleu, din colțul careului de 6 metri, în urma unei recentrări a lui Jefte Betancor după o centrare excelentă furnizată de Cristi Manea din flancul drept.

Sursă foto: captură Prima Sport

Publicat: 21 07. 2023, 22:42
Actualizat: 21 07. 2023, 23:04