Bogdan Vătăjelu, meci de coșmar cu Rapid! Fundașul stânga al lui U Cluj a marcat în propria poartă și a căzut psihic! Cum a reacționat fotbalistul | VIDEO

Bogdan Vătăjelu, fundașul stânga în vârstă de 30 de ani de la U Cluj, a furat prim-planul în meciul cu Rapid București, după ce a marcat în propria poartă.

Meciul dintre U Cluj și Rapid s-a disputat duminică seară, în cadrul etapei a doua din Superliga, pe Stadionul „Gaz Metan” din Mediaș și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 3-0, după golurile marcate de către Dugandzic (min. 45), Vătăjelu (min. 62 – autogol), respectiv Papeau (min 72).

În minutul 62, la scorul de 1-0 pentru Rapid, Alexandru Albu a recentrat, iar Bogdan Vătăjelu a reluat din fața porții direct în plasa colegului său, portarul Andrei Gordea.

Imediat după ce a înscris în propria poartă, Bogdan Vătăjelu a realizat gafa făcută, și-a pus mâinile în cap și s-a așezat în genunchi. Fostul jucător al Universității Craiova a fost vizibil afectat de cele întâmplate.

După doar patru minute, Bogdan Vătăjelu a fost scos de pe teren de către antrenorul Toni Petrea și înlocuit cu Andreias Calcan, extrema stânga în vârstă de 29 de ani.

• Vezi AICI VIDEO cu autogolul comis de către Bogdan Vătăjelu în U Cluj – Rapid!

Cotat la 550 de mii de euro de către Transfermarkt, Bogdan Vătăjelu a jucat 25 de meciuri pentru Universitatea Craiova în sezonul trecut din Superliga și a reușit să înscrie un gol pentru olteni în campionat.

Sursă foto: Capturi Digi Sport

Publicat: 23 07. 2023, 23:19
Actualizat: 23 07. 2023, 23:31