Bogdan Andone, debut excelent pe banca lui FC Botoșani! Victorie nesperată în fața celor de la CFR Cluj: „Așa trebuie să fim!”

Arbitrul de rezerva George Catalin Gaman alaturi de Bogdan Andone in meciul de fotbal dintre FC Voluntari si FC Arges, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, vineri 19 februarie 2021. © FOTO:Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

Bogdan Andone, antrenorul echipei FC Botoșani, și-a felicitat elevii după victoria cu CFR Cluj.

Partida dintre FC Botoșani și CFR Cluj s-a disputat duminică, pe terenul moldovenilor, în cadrul etapei cu numărul 22 din Superliga și s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0, după golul marcat de către Eduard Florescu, în minutul 64.

Ce a spus Bogdan Andone, după FC Botoșani – CFR Cluj

Bogdan Andone a debutat cu dreptul ca antrenor la FC Botoșani, într-un meci oficial. Moldovenii au învins fosta campioană, CFR Cluj, iar Bogdan Andone și-a felicitat elevii și le-a transmis acestora că își mențină atitudinea pe care au avut-o cu ardelenii și la viitoarele meciuri.

„A fost un meci echilibrat, un meci de luptă. Cum am spus, am pregătit jocul la victorie și să punem presiune pe adversar. În situația în care suntem vrem să

Îi felicit pe băieți pentru atitudine, pentru modul în care au muncit. Țin să le mulțumesc și suporterilor care au fost alături de noi până în ultimul minut. Așa trebuie să fim etapă de etapă, trebuie să fim uniți.

Mai avem nevoie de jucători, din păcate Benzar a are o problemă musculară. S-a văzut că au venit jucători cu experiență, jucătorii tineri au alt randament lângă ei. Trebuie să rămânem concentrați, de marți trebuie să ne readunăm și să pregătim foarte bine meciul de la Sibiu. Am făcut doar un pas înainte.

Toate meciurile sunt dificile, cei de la Sibiu au o echipă omogenă, doar sunt de doi ani și jumătate cu același antrenor. Noi însă trebuie să ne gândim doar la noi și să încercăm să luăm toate cele trei puncte”, a spus Bogdan Andone, după meci, citat de Digi Sport.

Publicat: 21 01. 2024, 18:11
Actualizat: 21 01. 2024, 18:12