A jucat doar 127 de minute pentru FCSB, dar a reușit să-l impresioneze pe Meme Stoica. „A fost omul meciului!”

Billel Omrani (29 de ani) a jucat doar 127 de minute în tricoul lui FCSB, dar a reușit să îl impresioneze pe Meme Stoica.

Atacantul francez care a semnat cu FCSB pe 12 septembrie 2022 a bifat 45 de minute în partida câștigată cu FC Argeș, scor 3-2, iar apoi a fost titular și a stat pe teren 82 de minute în meciul de pe „Ilie Oană” cu Petrolul, scor 0-2.

După meciul cu Petrolul în care atacantul care a luat cinci titluri cu CFR Cluj a jucat 82 de minute, Meme Stoica a ținut să îl laude.

Billel Omrani a reușit să îl impresioneze pe Meme Stoica

Meme Stoica, managerul general al vicecampioanei României, susține că Billel Omrani a fost omul meciului la duelul cu Petrolul Ploiești din runda a 13-a.

„Noi am marcat golul 2 şi am văzut ce se analiza daca a fost penalty la Dawa. Asta înseamna că ori era 2-0, ori 1-1. Jocul din primele 30 de minute a fost extraordinar.

Golul a venit după o perioadă în care nu am mai ameninţat. O neşansă teribilă a făcut să nu marcăm în primele minute. Am dat de două ori bară. Omrani a fost omul meciului. Pentru mine a fost omul meciului”, a spus MM Stoica, la OrangeSport.

Meme Stoica și Billel Omrani după Petrolul – FCSB 0-2

Billel Omrani a câștigat 5 titluri cu CFR Cluj

Cotat la 1,3 milioane de euro, Billel Omrani a ajuns la FCSB pe 12 septembrie 2022 și a semnat un contract valabil un sezon, însă Gigi Becali are opțiunea să îi mai prelungească pentru alte două ediții dacă atacantului francez va da randament până la finalul sezonului 2022 – 2023.

Înainte să ajungă la FCSB, Billel Omrani a jucat din septembrie 2016 până în septembrie 2022 la CFR Cluj, echipă alături de care a câștigat cinci titluri și două Supercupe. Francezul a mai evoluat și pentru Marseille și AC Arles.

Publicat: 11 10. 2022, 08:32