Basarab Panduru, variantă incredibilă despre meciul Rapid – UTA: „Nu ai vrut să vii să egalezi, ai vrut să faci circ”

Fostul internațional Basarab Panduru a fost dezamăgit de jocul echipei pregătite de Mircea Rednic în partida din Giulești.

Rapid Bucureşti a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia UTA Arad, în etapa a 28-a din Superligă.

Gazdele s-au impus cu 4-1 şi, cu 51 de puncte, este pe locul secund. UTA Arad are 37 de puncte şi ocupă locul 8.

”La început a jucat numai Rapidul şi te întrebi unde este UTA care a speriat lumea in ultimele 5-6 etape, apoi se întamplă, din nou, ceva ciudat. Fabry nu are cum să dea aşa (n.r. faza din finalul primei reprize) de la 11 metri.

Începe a doua repriză tot cu UTA, iar în minutul 76 intră Vlad Morar cu Tudorie. La prima fază, Vlad Morar este cu mâinile pe sus, iar apoi mi-am dat seama că s-a terminat totul pentru UTA. Nu ai vrut să vii să egalezi, ai vrut să faci circ”, a spus Basarab Panduru la Orange Sport.

Echipa antrenată de Cristiano Bergodi a deschis scorul după numai 52 de secunde, prin kosovarul Rrahmani, după o gafă de proporţii comisă de Alexandru Benga. Apoi au marcat: Robert Bădescu (13), acelați Rrahmani (82 şi Borisav Burmaz (90+6), în timp ce pentru oaspeţi a punctat Claudiu Micovschi (44).

Cine arbitrează meciurile de azi?

• FC Botoşani – Sepsi, ora 16.15. Arbitri: Andrei Antonie – Valentin Avram, Andrei Constantinescu – Bogdan Dumitrache
  • Petrolul – Universitatea Craiova, ora 18.30. Arbitri: Ionuţ Coza – Vladimir Urzică, Alexandru Vodă – Cristian Moldoveanu
  • FC Voluntari – FCSB, ora 21.00. Arbitri: Sebastian Colţescu – Ionel Valentin Dumitru, Cosmin Vatamanu – Ionela Alina Peşu
Publicat: 29 02. 2024, 08:47
Actualizat: 29 02. 2024, 08:48