Așa ceva nu s-a mai văzut în România! Gigi Becali, decizie incredibilă în ceea ce-l privește pe Ianis Stoica. „Îi pun clauză ca să-l bage doar în repriza a doua!”

Gigi Becali (64 de ani) e pregătit să facă un gest care nu s-a mai văzut în fotbalul din  România.

Ianis Stoica și-a pierdut șansa să fie titular la vicecampioana României după ultimele transferuri făcute de Gigi Becali, însă afaceristul din Pipera are un plan pentru fotbalistul în vârstă de 19 ani.

Gigi Becali a hotărât ca Ianis Stoica să nu mai fie titular la FCSB și a explicat de ce. Acesta crede că fotbalistul în vârstă de 19 ani dă cel mai bun randament atunci când este introdus pe parcursul meciurilor.

Clauza incredibilă pe care Gigi Becali vrea să i-o pună în contract lui Ianis Stoica

Mai mult, Gigi Becali a dezvăluit și ce clauză vrea să îi pună în contract lui Ianis Stoica în momentul în care o să îl vândă. Patronul lui FCSB va cere echipei la care fotbalistul va ajunge să îl bage doar în repriza a doua pentru a fi siguri că o să dea randament.

Ianis funcționează doar dacă îl bagi în repriza a doua, nu a funcționat niciodată. Când îl vând îi pun clauză ca să îl bage doar în repriza a doua. Când îl bagi în prima repriză nu face nimic, dă pe lângă minge și se învârte ca titirezul”, a spus Gigi Becali la ProArena.

Cotat de site-urile de specialitate la  un milion de euro, Ianis Stoica mai are contract cu FCSB până în vara anului 2026, după ce a făcut pasul către echipa mare a roș-albaștrilor în iunie 2019.

În sezonul 2022 – 2023, Ianis Stoica a jucat în șapte meciuri, în toate competițiile, și a adunat 330 de minute. Atacantul a fost ținut pe teren toate cele 90 de minute în derby-ul cu Rapid, scor 2-0, din Giulești.

Publicat: 09 08. 2022, 12:01
Actualizat: 09 08. 2022, 12:02