Andrei Ivan ratează penalty în meciul Petrolul – Universitatea Craiova și le dă emoții colegilor săi. Cât de slab a putut să execute nouarul grupării din Bănie

Andrei Virgil Ivan suparat dupa o ratare avuta in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Otelul Galati, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, luni 24 iulie 2023.,Image: 791998028, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Universitatea Craiova a învins pe terenul Petrolului, scor 3-2, în etapa cu numărul 28 din Superliga.

În minutul 81, Andrei Ivan a ratat o lovitură de la 11 metri și le-a dat emoții coechipierilor săi.

Universitatea Craiova a condus cu 2-0, însă Petrolul Ploiești a reușit să egaleze imediat după pauză. Ștefan Baiaram și-a trecut în cont o dublă în minutul 58 și i-a ajutat pe olteni să intre din nou în avantaj.

Andrei Ivan, atacantul grupării din Bănie, a ratat un penalty pe final și le-a dat palpitații colegilor săi, diferența fiind doar de un gol.

Vezi aici faza.

Înainte de meci, Ivaylo Petev, antrenorul oltenilor, spunea că duelul cu Petrolul nu va fi deloc ușor.

„Ne așteaptă un meci greu. Petrolul joacă foarte bine acasă. Cel mai important lucru este să ne recuperăm, dar suntem obișnuiți.

Cel mai important lucru este să arătăm mai convingători de la meci la meci. În fiecare partidă trebuie să ne îmbunătățim. Este logic că vor fi schimbări.

Noi avem un mic dezavantaj față de Petrolul. Referitor la pregătirea fizică, nu am niciun dubiu. Trebuie să dăm totul și să câștigăm cele trei puncte”, spunea Ivaylo Petev în timpul conferinței de presă.

Cum au arătat echipele de start

Petrolul (3-4-3): Zima – L. Dumitriu, Papp, Meijers (cpt), Huja – L. Dumitriu, Jair, Diomande, Hanca – Musi, Irobiso, G. Grozav
Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Garutti, Radu, Takayuki Seto, Bratu, Jyry, Dumitrache, D. Paraschiv, Berisha, Răducan
Antrenor: Florin Pârvu

Universitatea Craiova (4-3-3): L. Popescu – Căpățână, Maldonado, Screciu, Ndong – A. Crețu, Mateiu, Houri – Baiaram, Markovic, A. Mitriță
Rezerve: Goga, Vlădoiu, Badelj, Zajkov, R. Silva, Kozulj, Soiri, Mekvabishvili, Blesa, Kozulj, Câmpanu, A. Ivan, Danciu
Antrenor: Ivaylo Petev

Stadion: Ilie Oană
Arbitru: Coza Ionuţ (Cernica). A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia)
Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad). Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)

Publicat: 29 02. 2024, 20:36
Actualizat: 29 02. 2024, 21:06