Andrei Ivan, mesaj categoric pentru selecționerul Edi Iordănescu, după golul marcat cu FC Voluntari: „Probabil eram și eu dacă nu eram accidentat! Sper să ajung acolo”

Mirel Radoi il felicita pe Andrei Virgil Ivan la schimbare in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si CS Mioveni, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Municipal din Drobeta Turnu Severin, duminica 14 august 2022. © FOTO:Sebastian Tataru/SPORT PICTURES

Andrei Ivan a transmis un mesaj categoric pentru selecționerul Edi Iordănescu, după golul marcat în partida dintre Universitatea Craiova și FC Voluntari, scor 1-1.

Atacantul a înscris golul egalizator al gazdelor în minutul 72, din lovitură de la 11 metri, stabilind și scorul final al jocului.

Ivan s-a cerut la echipa națională și a precizat că se aștepta să fie selecționat și la ultima acțiune, doar că o accidentare de ultim moment i-a răpus această șansă.

„Repriza a doua am început greu. Mai sunt meciuri și ne putem apropia de podium. Voluntari nu ne-a surprins cu nimic. A jucat doar pasă lungă și atât. Sincer, n-am văzut golul lui Damașcan. Am avut o ruptură pe un mușchi pe care nu-l solicitam foarte mult la antrenament și mi-am revenit în 9 zile.

Probabil eram și eu la națională dacă nu eram accidentat. Când joc sub tricolor e o mândrie pentru mine că reprezint țara. Sper să ajung la națională. Cupa României este importantă pentru noi, am câștigat-o de două ori și sperăm să o mai câștigăm”, a spus Andrei Ivan, după Universitatea Craiova – FC Voluntari.

Dan Nistor s-a declarat mulțumit cu punctul obținut de gazde, în contextul în care ilfovenii au avut o șansă imensă pe final de joc și puteau să câștige partida.

„Astăzi am ratat foarte mult. Ne bucurăm că ne creăm atât de multe ocazii, dar chiar și acest punct puteam să nu-l luăm pentru că au avut o șansă imensă pe final. Ne-a priit foarte bine pauza, ne-am încărcat bateriile. În această seară trebuia să fim mai atenți la finalizare. Sunt un tip ambițios, știu ce pot și sper să-mi ajut din ce în ce mai mult echipa și să ne atingem obiectivul, intrarea în play-off. Sincer nu mă interesează cupa în acest moment, mă interesează meciul cu FC Argeș de vineri. Până la cupă mai este mult timp”, a spus Dan Nistor.

Publicat: 30 09. 2022, 23:26
Actualizat: 30 09. 2022, 23:26