Andrei Ivan îi dă peste nas lui Mirel Rădoi după ce l-a exclus din lot. „N-am jucat de 6 meciuri și tot eu sunt golgheterul echipei!”

Fotbalistul Andrei Ivan si Mirel Radoi, antrenor al echipei de fotbal Universitatea Craiova, sustin o conferinta de presa, in Craiova, miercuri, 17 august 2022. REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

Andrei Ivan (25 de ani) îi dă peste nas lui Mirel Rădoi, după ce antrenorul Universității Craiova l-a exclus din lot.

Andrei Ivan, Jovan Markovic, Ionuț Vînă și Sergiu Hanca au fost excluși din lotul Universității Craiova după meciul cu Rapid, scor 2-2.

După ce au stat departe de prima echipă aproape două săptămâni, Andrei Ivan și Jovan Markovic au revenit alături de coechipierii lor, informație dezvăluită de ProSport.

Andrei Ivan îi dă peste nas lui Mirel Rădoi după ce l-a exclus din lot

Andrei Ivan a fost folosit 15 minute în restanța jucată de Universitatea Craiova cu Chindia Târgoviște, scor 1-1, iar cu FC U Craiova a fost rezervă și a bifat 35 de minute.

La finalul meciului pierdut de Universitatea Craiova cu FC U Craiova, Andrei Ivan a recunoscut că echipa finanțată de Adrian Mititelu a fost superioară, însă nu a uitat să trimită săgeți către Mirel Rădoi.

„Am făcut o primă repriză bună, trebuia să marcăm. Nu am marcat şi ne-a costat. În a doua repriză au marcat, Mister a încercat să bage forţe noi, dar nu am putut să facem nici noi nimic. Cei de la FCU au fost mai organizaţi. Pot să o numesc o zi neagră pentru noi, pentru toată echipa.

Trebuie să mergem mai departe. Am venit după perioada în care am fost accidentat, am avut probleme cu glezna, dar acum sunt sută la sută.

Nu vreau să vorbesc despre ce a fost (n.r. despre excluderea din lot), vreau să vorbesc despre meci. O atmosferă frumoasă şi le mulţumesc că ne susţin. Nu am mai jucat de 6 meciuri şi tot eu sunt golgheterul echipei. Sper să marchez etapa viitoare”, a spus Andrei Ivan, după meciul cu FC U Craiova.

Publicat: 04 12. 2022, 11:34