Andrei Ivan, desființat după penalty-ul ratat în Universitatea Craiova – FCSB. „A fost ceva incredibil! El de 3 meciuri nu mai există!”

Andrei Ivan (26 de ani), vedeta de la Universitatea Craiova, este desființat după penalty-ul ratat în meciul pierdut de olteni cu FCSB, scor 1-2, în etapa a 6-a din play-off-ul Superligii.

Andrei Ivan, desființat după penalty-ul ratat în Universitatea Craiova – FCSB

FCSB a deschis scorul în minutul 44 prin Andrea Compagno, însă oltenii au avut șansa să egaleze în minutul 83, doar că fotbalistul pe care Mihai Rotaru speră să îl vândă la un club important din Europa a avut o execuție care i-a șocat pe toți microbiștii la lovitura de la 11 metri. FCSB a majorat avantajul în minutul 84, la doar un minut după ratarea lui Andrei Ivan, după care Elvir Koljic a închis tabela și meciul s-a terminat cu victoria vicecampioanei României.

După ce a fost protagonistul „celui mai prost penalty executat în istoria fotbalului din România”, Andrei Ivan a fost desființat și de Grigore Sichitiu, fost oficial din Superliga. Acesta a atras atenția asupra faptului că vedeta de la Universitatea Craiova a dispărut complet la ultimele trei meciuri jucate de olteni în play-off-ul Superligii.

Totodată, Grigore Sichitiu este de părere că niciun alt jucător n-ar putea să aibă execuția slabă a lui Ivan „nici dacă bate de o mie de ori”.

„Incredibil… Ivan e jucător de națională… Incredibil! E ceva de neexplicat. Am văzut mii de penalty-uri, dar să-i dai așa, în «cap»… Nu cred mai poate un alt jucător să mai facă așa ceva nici dacă bate de o mie de ori! Nu poți să dai. A fost ceva incredibil. Nu știu cum a putut să ducă așa piciorul. Toți marii jucători au ratat. Dar să dai așa…

Asta arată că e într-o pasă extrem de proastă. El de trei meciuri nu mai există. Nu am mai văzut nicio acțiune. El dribla, își asuma răspunderea, trăgea la poartă. Dar la ora actuală… Totul a culminat cu această execuție, care e mai mult decât jenantă! Nu știu ce e cu el”, a spus Grigore Sichitiu la GSP LIVE.

Cum a reacționat Andrei Ivan după execuția halucinantă din meciul Universitatea Craiova – FCSB 1-2

După ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB, scor 1-2, Andrei Ivan n-a mai rezistat și a postat pe rețelele de socializare un mesaj pentru cei care l-au contestat.

Acesta a urcat pe rețelele de socializare un videoclip cu Zlatan Ibrahimovic care le transmitea un mesaj contestatarilor săi.

Dacă vrei să fiu băiatul rău, voi fi băiatul rău. Dacă vrei să fiu băiatul bun, voi fi băiatul cel bun. Dar nu am nicio problemă să fiu amândouă. Uneori e mai bine să fii băiatul cel rău pentru că atunci știi cu adevărat ce crede o persoană despre tine. Pentru că atunci când ei spun că te plac, nu știi dacă te plac cu adevărat, dar atunci când îți spun că te urăsc, știi cu adevărat că te urăsc. I-am făcut pe cei care mă urăsc să devină fanii mei. Asta e problema mea. Am nevoie de mai mulți hateri”, spunea Zlatan Ibrahimovic în videoclipul postat de Andrei Ivan pe Instagram.

Publicat: 01 05. 2023, 14:01