Andrei Cordea, acuze dure la adresa lui Horațiu Feșnic, după ce FCSB a pierdut „thriller-ul” cu Farul: „Și-a bătut joc de noi! Nu am mai trăit niciodată așa ceva”

Andrei Ioan Cordea se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si Farul Constanta, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 29 ianuarie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andrei Cordea a răbufnit la finalul partidei cu Farul Constanța și l-a acuzat pe centralul Horațiu Feșnic.

FCSB a pierdut meciul contra celor de la Farul Constanța, scor 2-3, în cadrul rundei cu numărul 23 din Superliga României.

Roș-albaștrii conduceau cu 2-1 în minutul 90+5, însă autogolul lui Billel Omrani și reușit lui Borza au întors scorul într-un singur minut.

La finalul celor 90 de minute, Andrei Cordea s-a arătat dezamăgit de rezultatul final și l-a acuzat dur pe arbitrul partidei, Horațiu Feșnic.

Mai mult, marcatorul primului gol al celor de la FCSB a dezvăluit că nu se gândește deocamdată la o plecare în străinătate.

„Nici nu știu ce să mai zic, cred că am controlat jocul, am fost echipa cu ocaziile, ne-am jucat cu ele. Cred că avem VAR-ul degeaba, ne-am uitat la unele faze, La Joonas a fost fault, nu știu de ce nu se întoarce faza. Nu am mai trăit niciodată așa ceva. Îmi pare rău că am pierdut pentru că am avut meciul în mână și ne pare rău.

A fost un meci greu, dar am mai spus, am controlat jocul, și-au bătut joc de noi, altceva nu am ce să mai zic. Am muncit, am tras, dar din două faze am pierdut meciul.

Am avut astea trei meciuri, am zis să câștigăm cu Hermannstadt, aici și cu CFR Cluj, am avut obiectiv să câștigăm toate meciurile. Vom merge la Cluj să câștigăm și sunt convins că vom câștiga cele 3 puncte.

El este alături de noi, ne ajută foarte mult, normal că ne-am dori să ne dea și indicații în timpul meciului.

(n.r. Te transferi în această iarnă) Obiectivul meu este să îmi dau viața pe teren la această echipă, iar despre transfer nu vreau să vorbesc atâta timp cât sunt jucătorul Stelei (n.r. FCSB)”, a spus Andrei Cordea.

Publicat: 29 01. 2023, 22:05
Actualizat: 29 01. 2023, 22:05