Andrea Mandorlini a răbufnit după Dinamo – CFR Cluj 1-1: „Nu a fost bine, e neplăcut! Asta trebuia să facem”

Meciul de fotbal dintre FC DINAMO BUCUREȘTI și FC CFR 1907 CLUJ, contând pentru SUPERLIGA SUPERBET, desfășurat pe Stadionul Arena Națională din București, duminică 8 octombrie 2023. © FOTO: Gică FLUȘTER/SPORT PICTURES

Andrea Mandorlini a răbufnit după ce CFR Cluj a pierdut două puncte de aur pe Arena Națională în meciul cu Dinamo, încheiat la egalitate, 1-1.

Antrenorul italian a fost extrem de nemulțumit de modul în care s-au prezentat elevii săi în prima repriză, când Hakim Abdallah a deschis scorul și „câinii” au intrat în avantaj la pauză.

Mandorlini le-a reamintit jucătorilor de meciul cu Sepsi, câștigat de CFR fără drept de apel, 3-0, și a transmis că acela este nivelul pe care îl așteaptă.

„Prima repriză nu ne-am descurcat bine, le-am spus și băieților. În partea secundă ne-am creat ocazii, a trebuit să și riscăm. E puțin neplăcut dar o felicit pe Dinamo, a avut o evoluție de apreciat.

Nu știu dacă ne-au surprins, trebuia să fim mai incisivi, ei au fost mai lucizi. Trebuia să facem ce am făcut și cu Sepsi, atunci am marcat din penalty, s-a schimbat cursul jocului, azi a marcat Dinamo”, a spus Andrea Mandorlini, după Dinamo – CFR Cluj 1-1.

Echipele de la Dinamo – CFR Cluj 1-1

Dinamo: Golubovic – Costin, Patriche, Alves, Amzar – Bena – Neluț Roșu, Iglesias – Gregorio, Abdallah, Ilic
Rezerve: Began, Iulian Roșu, Țîră, Bordușanu, Bani, Giafer, Grigore, Ghezali, Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă

CFR Cluj: Sava – Malico, Morgan, Ajeti, Kresic, Mogoș – Cvek, Muhar, Deac – Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Ilie, Lucaci, Filip, Fica, Mihai, Sanchez, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Haţegan Ovidiu (Arad) / A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj) / Arbitru VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bobe Ionuţ Marius (Bucureşti)

Publicat: 09 10. 2023, 00:30