Andrea Compagno i-a răsplătit încrederea lui Gigi Becali! Cum a debutat italianul cu gol la FCSB | VIDEO

Andrea Compagno se bucura dupa meciul de fotbal dintre FC Arges si FC U Craiova, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, sambata 12 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali a dat 1,5 milioane de euro pentru Andrea Compagno (26 de ani), care i-a răsplătit încrederea încă de la primul meci jucat pentru FCSB.

Transferul acestui final al perioadei de mercato în România a fost cel al lui Andrea Compagno de la FC U Craiova la FCSB. Gigi Becali i-a plătit omologului său Adrian Mititelu nu mai puțin de 1,5 milioane de euro în schimbul atacantului, care a fost trimis pe teren de Nicolae Dică din primul minut în meciul cu Farul Constanța.

Dobrogenii au condus cu 2-0 la pauză, iar Andrea Compagno a reușit să reducă din diferență la jumătatea reprizei a doua.

Andrea Compagno a fost adus de Gigi Becali la FCSB pentru a rezolva problemele din compartimentul ofensiv, iar vârful de atac și-a făcut meseria încă de la prima apariție în tricoul roș-albastru. În minutul 70, Florinel Coman a accelerat excelent în flancul stâng și a trimis o centrare perfectă pentru fotbalistul în vârstă de 26 de ani.

Vârful de atac transferat de la FC U Craiova a pus sigur latul la minge și l-a învins pe portarul Aioani.

VEZI AICI golul marcat de Andrea Compagno în meciul Farul – FCSB.

Echipele de start la Farul Constanța – FCSB:

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – K. Doukoure, Nedelcu, T. Băluță – Casap, Alibec, L. Munteanu
Rezerve: Buzbuchi – Corinus, Artean, Borza, Grameni, Pitu, Torje, Morar, R. Moldoveanu
Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB: Târnovanu – R. Boboc, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Dulca – Cordea, Oct. Popescu, Fl. Coman – Compagno
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, I. Stoica, Miculescu, Oaidă, Pantea, Bouhenna, Radaslavescu
Antrenor: Nicolae Dică

Publicat: 31 08. 2022, 23:44
Actualizat: 31 08. 2022, 23:47