Alexandru Greab a explicat cu sinceritate golul de cascadorii râsului primit în minutul 2 din FC Argeș – Rapid: „M-a prins centrarea pe drum”

Alexandru Doru Greab in meciul de fotbal dintre FC Arges si Dinamo Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, vineri 21 ianuarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Alexandru Greab a explicat cum a primit golul din care Rapid a deschis scorul în meciul cu FC Argeș, 1-1.

Echipa din Giulești a obținut un rezultat de egalitate în meciul disputat la Pitești, 1-1. Rapid a deschis scorul încă din minutu 2, când Ștefan Pănoiu a profitat de o ieșire total neinspirată a portarului Alexandru Greab și a marcat cu capul.

Portarul lui FC Argeș a venit la interviuri după finalul partidei și a explicat cum s-a păcălit la centrarea formației de lângă Podul Grant.

Rapid a scos un punct cu FC Argeș după ce Alexandru Greab a ieșit aiurea pe o centrare în minutul 2 și le-a permis giuleștenilor să deschidă scorul prin Ștefan Pănoiu.

Goalkeeper-ul formației din Trivale și-a făcut mea culpa după ce a greșit la golul reușit de formația din Giulești.

„A fost un gol ciudat pe care l-am luat. A fost o centrare, m-a prins pe drum, am vrut să mă retrag și asta a fost. M-a prins pe linie, dar sunt bucuros pentru meciul pe care l-am făcut. Chiar dacă am fost conduși, cred că puteam să luăm toate cele trei puncte.

Asta este viața noastră de portari, astea sunt momente prin care trebuie să treci. Am făcut și meciuri bune pentru Argeș și mergem mai departe.

Noi luăm meci cu meci, obiectivul nostru este play-off-ul. Am avut ocazii destul de mari, puteam să câștigăm, dar asta este. Urmează două meciuri importante. Marius a venit cu un suflu nou, a venit cu o altă mentalitate, iar noi încercăm să jucăm ceea ce ne cere el și se pare că lucrurile se schimbă”, a declarat Alexandru Greab la finalul meciului dintre FC Argeș și Rapid, din etapa 19 a Superligii.

Publicat: 04 12. 2022, 22:13
Actualizat: 04 12. 2022, 22:14