Alex Chipciu, crize de nervi în U Cluj – FC Voluntari, după ce ilfovenii au umilit apărarea „șepcilor roșii” la golul de 1-2 | VIDEO

Mihăiță Alexandru Chipciu în meciul de fotbal dintre FC UNIVERSITATEA CLUJ și FC VOLUNTARI, contând pentru SUPERLIGA SUPERBET, desfășurat pe Stadionul CLUJ ARENA din Cluj-Napoca, duminică 05 noiembrie 2023. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Alex Chipciu, fotbalistul în vârstă de 34 de ani de la U Cluj, s-a enervat teribil în timpul meciului cu FC Voluntari.

Meciul dintre U Cluj și FC Voluntari s-a disputat duminică, pe Cluj Arena, în cadrul etapei cu numărul 15 din Superliga și s-a încheiat cu victoria ilfovenilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Adam Demec, în minutul 31, și Andrei Dumiter, în minutul 61. Pentru ardeleni a înscris Ianis Stoica, în minutul 12.

În minutul 61 al acestei întâlniri, Andrei Dumiter și Doru Andrei au umilit apărarea „șepcilor roșii”. Andrei Dumiter l-a lansat în careu pe colegul său cu o pasă printre doi adversari, Doru Andrei a trimis însă înapoi pentru fostul jucător de la FCSB care a șutat direct în poarta clujenilor.

A fost momentul în care FC Voluntari a dus scorul la 2-1 și Alex Chipciu și-a ieșit din minți. Acesta a gesticulat nervos și a înjurat, fiind extrem de deranjat de umilința pe care a trăit-o apărarea „șepcilor roșii” la faza respectivă.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Andrei Dumiter în U Cluj – FC Voluntari!

Echipele de start în U Cluj – FC Voluntari:

U Cluj: Iliev – Peteleu, Miron, Mitrea, Chipciu – Cîmpanu, Bic, K. Doukoure, V. Gheorghe – I. Stoica, D. Nistor
Rezerve: Gorcea – Pițian, I. Filip, G. Simion, Fossati, R. Silaghi, F. Ilie, E. Manu, D. Popa
Antrenor: Ovidiu Sabău

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Matricardi, Armaș, Boboc – Crepulja – Carnat, M. Răduț, Rață, R. Popescu – Nemec
Rezerve: O. Vâlceanu – Aliji, N. Voican, D. Florea, Droppa, A. Cocian, Dumiter, D. Andrei, Paz
Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) / A1: Radu Adrian Ghinguleac (București) / A2: Romică Bîrdeș (Pitești)
Arbitru VAR: Iulian Călin (Ștefănești) / Arbitru asistent VAR: Marius Ionuț Bobe (București) / R1: Szabolcs Kovacs (Carei)
Observator arbitri: Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Stadion: Cluj Arena

În urma acestui rezultat, FC Voluntari urcă pe locul 12, cu 16 puncte, lăsându-le în urmă pe FC U Craiova și UTA Arad, cu câte 15 puncte, și codașele Dinamo București și FC Voluntari, cu 10, respectiv 6 puncte. De cealaltă parte, U Cluj rămâne pe locul 9, cu 19 puncte, la egalitate cu Sepsi Sfântu Gheorghe, echipa de pe locul 8.

Publicat: 05 11. 2023, 16:35
Actualizat: 05 11. 2023, 17:08