Adrian Mititelu Jr. a răbufnit în direct la ProSport Special. „Ne-a tăiat tot elanul!” Istvan Kovacs, pus la zid | EXCLUSIV

Adrian Mititelu Jr.patron al echipei de fotbal Fotbal Clu Universitatea 1948 sustine o conferinta de presa la sala de conferinte a stadionului Ion Oblemenco din Craiova miercuri 02 iunie 2021 . REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO
Vezi galeria foto - 3 poze

Adrian Mititelu Jr. a răbufnit în direct la ProSport Special după derby-ul pierdut de FC U Craiova cu Universitatea Craiova.

FC U Craiova a pierdut meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-2, în etapa a patra din SuperLiga, iar Adrian Mititelu Jr. a criticat maniera de arbitraj a lui Istvan Kovacs.

După ce echipa sa a pierdut în fața rivalei Universitatea Craiova, Adrian Mititelu Jr. a transmis că Istvan Kovacs a greșit în momentul în care a dictat al doilea penalty pentru oltenii lui Mihai Rotaru.

Adrian Mititelu Jr. a răbufnit în direct la ProSport Special

Mai mult, Adrian Mititelu Jr. crede că Istvan Kovacs a fost influențat împotriva lui FC U Craiova, mai ales că oficialii echipei conduse de el i-au cerut „centralului” din Carei să urmărească faza de la penalty-ul al doilea la sistemul VAR.

„După ce ești condus cu 2-0 la pauză, două penalty-uri în două minute, normal că îți taie tot elanul. Ceea ce se vede pe VAR, nu se vede și pe reluările de la televizor. Probabil că i-a atins părul de pe mână. O fază de doi lei, cu o lovitură liberă de la 40 de metri distanță, dă el penalty fără să vadă VAR-ul…

Cum să nu cred eu că e ceva dubios la mijloc?! Oficialii mei urlă în gura mare de pe bancă «uită-te la VAR, băi omule». De ce nu se uită? Normal că îți taie picioarele.

În Anglia, peste tot în Italia, se întâmplă să se dea cu torțe, care-i problema?! A întrerupt de 7 ori meciul!”, a spus Adrian Mititelu Jr. pentru ProSport Special.

Publicat: 08 08. 2022, 00:38
Actualizat: 08 08. 2022, 01:10