Adrian Mititelu, dezvăluirea bombă care aruncă în aer fotbalul românesc! Scandal uriaș după FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova: „Dețin informația asta!” Ce a putut să spună despre Istvan Kovacs

Adrian Mititelu asista la un antrenament al echipei de fotbal FCU Craiova 1948 vineri 8 iulie 2022 . REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

Adrian Mititelu a făcut o dezvăluire bombă după derby-ul dintre FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova.

Patronul formației antrenate de Marius Croitoru susține că, potrivit informațiilor lui, arbitrului Istvan Kovacs i s-ar fi comunicat faptul că Yassine Bahassa nu a atins mingea cu mâna la faza la care centralul a ales să acorde penalty.

În ciuda acestui aspect, arbitrul ar fi ales să ignore ceea ce i s-a transmis și a arătat punctul cu var, iar din lovitura respectivă, Sergiu Hanca a dus scorul la 2-0 pentru oaspeți.

Adrian Mititelu l-a acuzat pe Istvan Kovacs de viciere de rezultat în urma acelei faze, care le-a oferit un avantaj semnificativ elevilor lui Laszlo Balint, chiar înaintea pauzei.

„VICIERE DE REZULTAT! Lucrurile se complica! Detin informatia ca arbitrul VAR a comunicat lui Kovacs faptul ca Bahasa NU A LOVIT mingea cu mana, prin urmare NU A FOST PENALTY! Desi a fost avertizat, Kovacs a ignorat complet!”, a postat Adrian Mititelu, pe contul său de Facebook.

Adrian Mititelu Jr a avut și el o reacție acidă la adresa lui Istvan Kovacs: „Ne-a omorât meciul!”

Fiul patronului de la FC U Craiova, Adrian Mititelu Jr, a avut și el o reacție acidă la adresa lui Istvan Kovacs, după derby-ul din Bănie, și a transmis că va trimite această fază în toate ziarele din Europa.

„Nu ați văzut ce s-a întâmplat? Nu că pare, i-a atins direct capul! Marele arbitru de Mondiale, Istvan Kovacs, a dat un penalty inexistent. A dat un penalty care nu a fost. L-a lovit mingea direct în cap pe Bahassa. Pot trimite o mie de reluări

E incredibil că și cu VAR avem acești arbitri români care vor să pară interesanți și să spună că au văzut ei faza foarte bine, fără să aibă nevoie de VAR. A picat tot derby-ul. În a doua repriză, Papp îi sare cu cotul în gură lui Compagno și dă galben.

E incredibil, o să dau la toate ziarele din Europa să-l vadă acest arbitru. Ne-a omorât meciul! M-a furat pe față Istvan Kovacs.

După ce ești condus cu 2-0 la pauză, două penalty-uri în două minute, normal că îți taie tot elanul. Ceea ce se vede pe VAR, nu se vede și pe reluările de la televizor. Probabil că i-a atins părul de pe mână. O fază de doi lei, cu o lovitură liberă de la 40 de metri distanță, dă el penalty fără să vadă VAR-ul. Cum să nu cred eu că e ceva dubios la mijloc? Oficialii mei urlă în gura mare de pe bancă ’uită-te la fază la VAR, băi omule’. Și nu se uită. Normal că îți taie picioarele”, a declarat Adrian Mititelu Jr, la ProSport Special.

Publicat: 08 08. 2022, 08:52
Actualizat: 08 08. 2022, 09:42