Adi Mutu, încolțit de ziariștii azeri! Varianta CFR Cluj pare salvarea ideală pentru român

Motivul pentru care Adrian Mutu nu transferă jucători români la Neftchi Baku! Explicațiile oferite de „Briliant”
Vezi galeria foto - 6 poze

După ultima înfrângere din campionat, Adrian Mutu, antrenorul celor de la Neftchi Baku, a fost acaparat cu totul de jurnaliștii din Azerbaidjan.

Aceștia l-au tras la răspundere pe „Briliant” pentru eșecul din derby și i-au pus câteva întrebări deloc confortabile.

Neftchi Baku, echipa lui Adrian Mutu, a fost învinsă de Qarabag, scor 0-2, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 17 din prima ligă a Azerbaidjanului.

După finalul partidei, jurnaliștii azeri l-au „încolțit” pe „Briliant” și i-au pus câteva întrebări prin care se putea deduce că-l trăgeau la răspundere pentru meciul pierdut.

„Întotdeauna spui că meciul a fost dificil. A fost vreun meci uşor pentru Neftchi în acest campionat?”
„În minutul 70 al meciului, (n.r. – la 0-0) te pregăteai să-l introduci pe Hocjat Hagverdi. Neftchi e atât de neputincioasă încă plănuia să treacă la o apărare în cinci oameni din minutul 70?”
„Va mai juca Olanare la Neftchi? Îl ţii în echipă doar din cauza contractului sau din cauza perspectivelor sale promiţătoare?”