Adi Mutu a uitat de modestie, după CFR Cluj – Hermannstadt, și l-a atacat pe Mandorlini: „Lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea”

Adrian Mutu la startul meciului de fotbal dintre FC CFR 1907 Cluj SA si SC FC Voluntari SA, contând pentru Superliga Superbet, desfășurat pe Stadionul Dr.Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca, luni 29 ianuarie 2024. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Antrenorul ardelenilor, Adi Mutu, a uitat de modestie, după CFR Cluj – Hermannstadt și l-a înțepat pe fostul tehnician de la CFR Cluj, Andrea Mandorlini.

CFR Cluj a câștigat la limită, scor 1-0, partida de pe teren propriu cu FC Hermannstadt. Ardelenii termină pe locul secund sezonul regulat, cel puțin pentru moment, acumulând 53 de puncte. Mai rămâne de văzut ce rezultat obține Rapid (52 puncte) cu FCSB (64 puncte) pentru a decide ocupanta locului secund. Singurul gol al partidei a fost înscris de Philip Otele, în prelungirile partidei.

Adi Mutu a uitat de modestie, după CFR Cluj – Hermannstadt: „Cred că lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea”

Adrian Mutu a afirmat că a avut o partidă dificilă pe teren propriu cu formația antrenată de Marius Măldărășanu, pe care l-a felicitat la final pentru jocul prestat, chiar dacă Hermannstadt nu a obținut calificarea în play-off.

„Briliantul” a ținut să precizeze și că lucrurile s-au schimbat în bine la echipă, de la venirea sa pe banca ardelenilor. Deși nu a vrut să se laude, Mutu l-a înțepat cu această declarație pe fostul antrenor al clujenilor, Andrea Mandorlini.

„Știam că o să avem un meci greu de lupă. Mă așteptam să atace mai mult, dar m-au surprins. În prima repriză am fost mai lenți, iar în a doua repriză am vrut puțin mai multă viteză. A fost un meci frumos, bine că s-a încheiat cu victoria noastră.

L-am felicitat pe Marius (n.r. Marius Măldărășanu) pentru tot ce a reușit la Hermannstadt, îmi pare rău că nu s-a calificat și el.

Da, sunt de opt meciuri. Cinci victorii, două remize și o înfrângere, e o statistică bună, dar cred că puteam să scoatem mai mult de la Galați. Astăzi am gestionat bine ultimul minut, dar tot timpul se poate mai bine.

Anul ăsta și play-out-ul este interesant. Cred că lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea, nu vreau să mă laud. Să vedem ce se întâmplă mâine și după putem face comentarii.

Nu ne dăm niciodată bătuți, dar e foarte greu. Diferența e deja mare și știm asta. Important e să ne facem noi meciurile”, a spus Adrian Mutu.

Publicat: 09 03. 2024, 00:14