Acuzații grave la adresa „centralului” George Găman după FCSB – FC Argeș 3-2. „Un arbitraj șmecheresc! Totul împotriva noastră!”

Arbitrul central George Catalin Gaman acorda un cartonas galben in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Arges, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 2 octombrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andreas Calcan (28 de ani) a lansat o serie de acuzații grave la adresa arbitrajului după meciul FCSB – FC Argeș.

FCSB a învins-o pe FC Argeș, scor 3-2, în etapa a 12-a din Superliga, iar Andreas Calcan a răbufnit la finalul partidei.

Andreas Calcan, marcatorul primului gol al celor de la CFR Cluj, crede că George Găman a arbitrat și a luat decizii doar în favoarea vicecampioanei României.

Acuzații grave la adresa arbitrajului după FCSB – FC Argeș 3-2

Mai mult, Andreas Calcan i-a dat dreptate lui Mirel Rădoi, cel care a declarat că în Superliga există un „arbitraj șmecheresc”.

„Cred că meritam mai mult, am făcut un meci destul de bun. În prima repriză am avut câteva ocazii bune, puteam să mai marcăm, dar nu am făcut-o. Din nefericire pierdem meciul pe final. Meritam mai mult în seara asta.

Nu vreau să vorbesc mai multe, dar domnul Mirel Rădoi cred că avea dreptate când a spus că este un arbitraj șmecheresc. Mă refer la faza penalty-uluii, la cornere, totul pentru ei și împotriva noastră. Așa s-a simțit, așa s-a văzut. Nu aș vrea să discut foarte mult. Am avut și noi penalty la Garita în prima repriză, dar nici nu a mers să verifice.

Am pus mâna pe el (n.r. pe Crețu), am stat pe loc, dar nu cred că a fost în careu, a fost înainte. A dat pasa și a vrut să plece. M-am uitat la el, nu la minge. Eu nu cred că a fost penalty, mi se pare că a fost foarte ușor. Eu nu cred! A fost acordat foarte ușor”, a spus Andreas Calcan după FCSB – FC Argeș, scor 3-2.

Publicat: 02 10. 2022, 23:54
Actualizat: 02 10. 2022, 23:55