Supercupa României | Omrani și-a ieșit din minți pe teren! „Dă-i, dă-i!” Atacantul a răbufnit în prelungirile primei reprize: momentul care l-a enervat la culme

CFR Cluj și Viitorul au încheiat le egalitate prima repriză a Supercupei României, meci care poate fi urmărit aici! În prelungirile primei reprize, între fotbaliștii campioanei s-a iscat o ceartă, în care au fost implicați Billel Omrani și Valentin Costache.

Scorul de 0-0 s-a păstrat de-a lungul primei reprize din Supercupa României, iar nervii și-au făcut apariția încă din primul meci al sezonului 2019-2020. În minutul 45+2, înainte ca centralul să trimită echipele la vestiare, Omrani s-a răstit la Costache.

Mijlocașul român a luat o acțiune pe cont propriu, din afara careului, reușind să dribleze doi adversari. Deși putea să paseze în fața porții odată intrat în careu, Costache a preferat să facă o mișcare în plus, iar Iacob l-a blocat. Acțiunea a fost irosită de CFR, iar Omrani și-a ieșit din minți.

Francezul aștepta pasa între fundașii Viitorului, dar aceasta nu a mai venit și și-a vărsat nervii pe Costache, pe care l-a acuzat că i-a pasat: „Dă-i, dă-i!”, s-a citit pe buzele lui Omrani. La scurt timp de a această fază, centralul a fluierat finalul primei reprize.

Publicat: 06 07. 2019, 20:57
Actualizat: 07 07. 2019, 11:26