Steaua a promovat în Liga 3! Roș-albaștrii au făcut spectacol total cu Bărăganul Ciulința! Imagini superbe cu bucuria roș-albaștrilor | FOTO & VIDEO EXCLUSIV

UPDATE: Jucătorii Stelei au primit trofeul de campioni, după promovarea în a treia ligă.

Steaua a reușit în sfârșit promovarea în Liga 3, după ce a ratat obiectivul doi ani la rând! Roș-albaștrii au făcut spectacol cu Bărăganul Ciulnița, reușind să se impună cu scorul de 6-0, după ce la pauză avantajul echipei lui Daniel Oprița a fost de cinci goluri.

UPDATE: Deși nu mai forțează, Steaua înscrie pentru 6-0: Enceanu marchează dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 76.

UPDATE: „Azi sărbătorim cu toții această promovare / Luptăm cu nădejde pe căi sportive și legale pentru locul nostru ocupat abuziv în continuare”, a fost mesajul afișat de ultrașii Stelei, prezenți la meciul de la Modelu.

UPDATE: „Puțini, dar pătimași și uniți de aceleași valori / Onoare, doar celor care nu s-au dezis de culori”, a fost mesajul ultrașilor din Peluza Sud din repriza secundă, pentru fanii care o susțin pe FCSB.

UPDATE: Steaua face spectacol total, iar Băjenaru reușește dubla cu golurile înscrise în minutele 42 și 44. Roș-albaștrii conduc la pauză cu 5-0 și sunt practic promovați în al treilea eșalon.

UPDATE: După 28 de minute, Steaua conduce la Modelu cu 3-0, iar suporterii se pregătesc deja de sărbătoare, convinși fiind că Bărăganul Ciulnița nu este capabilă de o revenire spectaculoasă în fața echipei lui Daniel Oprița.

Au marcat: Andrei Neagoe (min. 15, 21), respectiv Andrei Antohi (min. 28)

CSA Steaua este foarte aproape de promovarea în Liga 3! Fanii roș-albaștrilor fac o atmosferă superbă la meciul decisiv cu Bărăganul Ciulnița, iar ProSport nu putea să lipsească de la această partidă, care se dispută la Modelu.

În primul meci din mini-grupa de baraj, Steaua a trecut fără emoții de Argeșul Mihăilești, scor 8-1.

Steliștii s-au calificat la barajul de promovare pentru Liga 3, după ce au fost desemnați campionii Municipiului București fără ca play-off-ul să se mai dispute.

Live Video Online: CSA Steaua – Bărăganul Ciulnița

Publicat: 05 08. 2020, 19:25
Actualizat: 12 08. 2020, 16:25