Steaua a ajuns în BBC. Ce scriu britanicii despre liderul Ligii 4: „Se bucurau de parcă au câștigat Liga Campionilor”

Steaua a ajuns în BBC. Un jurnalist britanic a fost prezent la ultimul meci oficial din 2017 al trupei lui Lăcătuș, 9-0 cu Romprim, și a descris bucuria trăită de fani și fotbaliști la finalul partidei.

„Mă aflu într-un loc de legendă al fotbalului din România și al celui est-european, Complexul Sportiv Ghencea. Acest stadion a găzduit meciuri importante, inclusiv din Champions League, susține reporterul de la BBC, citați de ziare.com.

Roș-albaștrii s-au impus cu 9-0. La pauză scorul a fost de 5-0. Pentru roș-albaștrii au înscris în prima repriză Predescu (dublă), Mirea (dublă) și Vîlcea. În repriza secundă Steaua a mai înscris de 4 ori, prin tripla lui Mirea și Curt, iar finalul a adus momente de sărbătoare.

„Fotbaliștii s-au aliniat în fața celor 1.500 de suporteri care au cântat tot meciul și toată lumea se bucura de parcă ar fi câștigat Liga Campionilor. În mijlocul lor este Marius Lăcătuș, care chiar a câștigat trofeul”, s-a mai arătat în reportajul englezilor.

Steaua e liderul Ligii 4, cu 38 de puncte, la egalitate cu Academia Rapid, avantajată fiind de golaveraj.

Publicat: 15 12. 2017, 15:35
Actualizat: 15 12. 2017, 15:36