Sorin Cârțu, conflict la finalul înfrângerii cu FCSB: „Bă, dar eşti nesimţit?”/ „Câte analize facem? Uite, abonamentul! 9 milioane!” | VIDEO

Tensiune în Bănie după ce Universitatea Craiova a fost învinsă de FCSB și a pierdut primul loc în Liga 1. Sorin Cârțu dădea interviuri și a fost întrerupt de un susținător al echipei gazdă. Președintele clubului i-a transmis că este „nesimțit”.

Suporterul i-a reproșat că echipa condusă de Corneliu Papură a fost învinsă de marea rivală patronată de Gigi Becali. (VIDEO AICI). Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu cu 2-0 și a coborât pe locul doi la două puncte în spatele noului lider. Dennis Man a fost omul partidei și a marcat „dubla” care a adus succesul. Sorin Cârțu încerca să explice prestația echipei lui Corneliu Papură, când a fost apostrofat de un suporter din Craiova.

Fan: Câte analize facem, bă, Cârţule?

Cârţu: Bă, dar eşti nesimţit?

Fan: Câte analize facem? Uite, abonamentul, 9 milioane!

Cârţu: Aşa vorbeşti? Lasă-ne puţin şi discutăm după aceea. Asta e nesimţire.

Fan: Pai tu eşti cu analizele!

Sorin Cârțu, dezamăgit că Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB

Sorin Cârțu era foarte optimist înaintea partidei. Se gândea la faptul că o victorie ar ajuta formația lui Corneliu Papură să termine anul pe primul loc și să fie „campioană de iarnă”. Oltenii dispută ultimul meci din acest an peste patru zile, într-un duel, în Gruia, cu CFR Cluj,

„Nu e trist, e foarte trist. Suntem de şapte ani în Liga 1, am văzut atâtea meciuri, sunt de doi ani la echipa asta. Nu îmi aduc aminte să fii văzut o asemenea a doua repriză cum am avut-o noi. A fost cea mai slabă a doua repriză din viaţa acestei echipe.

Am crezut că în repriza a doua putem să recuperăm teren. Nu îmi aduc aminte, nu există ceva similar în prestaţia echipei noastre în decurs de şapte ani. Normal că e presiune. Dar vedem, mai sunt patru zile până la joc şi echipa trebuie să îşi revină”, a declarat preşedintele clubului Universitatea Craiova.

Publicat: 18 12. 2020, 23:24
Actualizat: 18 12. 2020, 23:44