Singurul obiectiv pe care Bogdan Gavrilă și l-a propus la Dinamo: „Dacă nu vrem să atacăm promovarea din primul sezon, merg să fac duș și plec acasă”

Dinamo a retrogradat pentru prima dată în istoria clubului și se pregătește să joace pentru prima dată în Liga 2.

După ce Gică Mihali a plecat de la echipă, sarcinile tehnice i-au revenit lui Iulian Mihăescu, care a condus trupa alb-roșie în primul amical al verii.

În partida contra Concordiei Chiajna, Dinamo a pierdut, scor 0-1, singurul gol fiind marcat de către Azdren Lullaku, în minutul 82.

La finalul meciului, Bogdan Gavrilă a vorbit despre performanța echipei, dar și despre obiectivul pe care și l-a propus în acest sezon.

Singurul obiectiv pe care Bogdan Gavrilă și l-a propus: „Dacă nu vrem să atacăm promovarea din primul sezon, merg să fac duș și plec acasă”

Revenit la Dinamo după o pauză de  șase ani, Bogdan Gavrilă a evoluat 45 de minute în partida amicală contra celor de la Concordia Chiajna.

Primul transfer al „câinilor roșii” în această vară a declarat că alături de Dinamo are un singur obiectiv în acest an, acela fiind promovarea în prima divizie.

„Mulți dintre noi avem doar câteva zile de antrenament. A fost un amical OK, ar fi fost bun un rezultat pozitiv, dar suntem mulțumiți că ne-am făcut antrenamentul.

La Dinamo am găsit condiții de antrenament cât de cât OK. Din punct de vedere financiar este o situație incertă, nu trebuie să ne mai ascundem. Avem promisiuni din partea conducerii, se caută investitori. Știu sigur că domnul Zăvăleanu lucrează foarte mult la acest lucru.

Dacă nu vrem să atacăm promovarea din primul sezon, merg frumos să fac duș și plec acasă. Nu cred că se pune problema. Chiar dacă nu vor mai veni jucători, chiar dacă vom rămâne câțiva seniori și restul juniori, jucăm să promovăm. Măcar pe locurile 3-4, să joci barajul”, a spus Bogdan Gavrilă, potrivit Digi Sport.

Publicat: 02 07. 2022, 14:54
Actualizat: 02 07. 2022, 14:56