Sepsi – Gaz Metan 1-1! Video Online etapa 28 din Liga 1. Oaspeții smulg remiza în inferioritate, dintr-un penalty inventat

Dumitru Cardoso in meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si Gaz Metan Medias, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, duminica 3 noiembrie 2019. © FOTO:Bogdan Balas/SPORT PICTURES

Sepsi Sfântu Gheorghe și Gaz Metan Mediaș s-au întâlnit într-un meci din etapa 28 din Liga 1. Partida a putut fi urmărită la TV pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport, dar și în format Live Video Online pe ProSport.ro.

Gazdele au dat rapid lovitura prin Vașvari, care a marcat de la 11 metri, în urma unui penalty provocat de Safranko în minutul 9. După o primă repriză dominată de la un capăt la altul de Sepsi, Gaz Metan a mai primit o lovitură în minutul 60, atunci când Francisco Junior a fost eliminat direct.

Cinci minute mai târziu, Cătălin Popa a intervenit în ecuație și a acordat un penalty inexistent. Ronaldo Deaconu a marcat de la 11 metri, iar Mihai Teja pleacă cu primul punct după cinci eșecuri consecutive.

Sepsi – Gaz Metan 1-1. Oaspeții smulg remiza în inferioritate, dintr-un penalty inventat

Min57: CARTONAȘ!
Francisco Junior este avertizat pentru o intrare cu talpa în față, la marginea careului mare

ECHIPELE DE START:

Sepsi: Niczuly – Csiszer, Bouhenna, Ninaj, Fl. Ștefan – Vașvari, Foana, L.Fulop – Petrila, Safranko, Golofca
Rezerve: Fernandez, Radoslav, Tincu, Ștefănescu, Achahbar, Eder, Tamas, Aganovic, Papp
Antrenor: Leo Grozavu

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Yuri, Baco, Velisar – Alceus, Francisco, Deaconu – Ze Manuel, Sarr, Horșia
Rezerve: Buzbuchi, Larie, R. Romeo, Morar, Pambou, Ciocan, De Moura, Trif, Iancu
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: „Municipal” (Sf. Gheorghe)
Arbitri: Cătălin Popa, Daniel Mitruți, Vlad Bârleanu

Gruparea din Sfântu Gheorghe este cea de-a patra echipă sigură de accederea în play-off, după FCSB, CFR Cluj și Craiova. Cu Mihai Teja pe bancă, Gaz Metan Mediaș a ajuns la cinci înfrângeri consecutive în toate competițiile: patru în Liga 1 (0-1 cu FCSB, 1-2 cu UTA Arad, 0-1 cu CFR Cluj și 1-2 cu FC Botoșani) și una în optimile Cupei României, 0-1 cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu, care s-a calificat în semifinale după ce a eliminat U Cluj în sferturi.

Sepsi – Gaz Metan, de la ora 16:00, Live Stream Online

Duelul dintre Sepsi și Gaz Metan poate fi urmărit și Live Stream Online, aici și aici, de la ora 16:00.

Dacă Sepsi este sigură de prezența în play-off, Gaz Metan se pregătește de un play-out incendiar, mai ales că Poli Iași, ultima clasată din Liga 1, a reușit să o bată pe Dinamo, scor 1-0.

Ultima și singura victorie obținută de Gaz Metan cu Teja pe bancă a fost pe 7 februarie, împotriva Chindiei Târgoviște, scor 1-0.

Publicat: 21 03. 2021, 17:50
Actualizat: 22 03. 2021, 20:47