Sepsi – FC Voluntari 2-2, în etapa a 20-a din Liga 1 | Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Ilfovenii au revenit spectaculos!

Razvan Tincu, Bogdan Alexandru Mitrea si Helder Luis Lopes Vieira Tavares in meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, sambata 30 ianuarie 2021. © FOTO:Bogdan Balas/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 9 poze

Sepsi Sfântu Gheorghe și FC Voluntari au remizat, scor 2-2, în cadrul etapei cu numărul 20 din Liga 1.

Mitrea a deschis scorul încă din minutul 5, după o lovitură liberă executată perfect peste zidul ilfovenilor. A venit apoi, în minutul 33, o centrare foarte bună a lui Gonzales pentru lovitura de cap a lui Fofana, care a stabilit scorul primei reprize, 2-0 pentru Sepsi.

În partea a doua a jocului, Ivanov a vrut să concureze cu Mitrea și a executat perfect o lovitură liberă, la vinclu, reducând astfel din diferență.

După alte zece minute, Ricardinho a centrat pentru Alexandru Stoica, jucător care a restabilit egalitatea la Sfântu Gheorghe și a închis jocul la scorul de 2-2.

În urma acestui rezultat, Sepsi Sfântu Gheorghe staționează pe locul 4, cu 33 de puncte, după 20 de meciuri jucate în acest sezon al Ligii 1. De cealaltă parte, FC Voluntari urcă pe locul 14, cu 17 puncte, la egalitate cu Hermannstadt, echipa de pe locul 15.

FINAL: Sepsi – FC Voluntari 2-2

• Au marcat: Mitrea ‘5, Fofana ’33 / Ivanov ’58, Stoica ’68

Final de meci!

Min. 87: Schimbare la FC Voluntari: iese Ivanov, intră Anderson.

Min. 70: Dublă chimbare la Sepsi: ies Dimitrov și Kovacs, intră Dumitrescu și Bajrovic.

Min. 68: GOOOL FC VOLUNTARI! Ilfovenii restabilesc egalitatea la Sfântu Gheorghe, după ce Ricardinho a centrat foarte bine pentru Alexandru Stoica, de pe partea stângă, iar acesta din urmă a împins balonul în poarta covăsnenilor.

Min. 58: GOOOL FC VOLUNTARI! Ivanov execută perfect la vinclu o lovitură liberă și reduce din diferență!

Min. 46: Triplă schimbare la FC Voluntari: intră Achim, Stoica și Borțoneanu, ies Vlad, Droppa, respectiv Ion Gheorghe.

S-a reluat partida!

PAUZĂ!

Min. 33: GOOOL SEPSI! Gonzales execută foarte bine o lovitură liberă în careul ilfovenilor, Fofana are o detentă impresionantă și trimite balonul în poartă! VIDEO AICI

Min. 18: Cornel Cernea, antrenorul de portari al lui Sepsi, protestează de pe margine și arbitrul îi acordă cartonașul galben.

Min. 5: GOOOL SEPSI! Mitrea execută perfect o lovitură liberă din apropierea careului, peste zidul ilfovenilor. Acesta deschide scorul la Sfântu Gheorghe! VIDEO AICI

A început partida! FC Voluntari are lovitura de start!

ECHIPELE DE START:

Sepsi: 1. Fejer – 88. Radoslav, 29. Bouhenna, 3. B. Mitrea, 99. Csiszer – 17. Fofana, 4. Tincu, 5. L. Kovacs – 14. Gonzales Tortella, 18. Safranko, 22. N. Tamas
Rezerve: Szanto, Ninaj, Dragomir, Deligannidis, N. Păun, Dumiter, A. Dumitrescu, Bajrovic
Absenți: Golofca, L. Fulop, Vașvari, Nouvier, Purece, Jesus, Niczuly, Aganovic, Ștefănescu, Achahbar, Petrila, Fl. Ștefan, Gal Andrezly (COVID-19), I. Fulop (accidentat)
Antrenor: Leo Grozavu

FC Voluntari: 1. Rodriguez – 23. A. Vlad, 5. Armaș, 28. Balaur, 24. J. Miranda – 4. A. Ivanov, 66. Droppa, 18. Tavares – 8. I. Gheorghe, 19. Angelov, 98. C. Costin
Rezerve: Rîmniceanu, Buliga, Achim, Bortoneanu, Ilie, Dorobanțu, Lopes, Fonseca, A. Stoica
Absenți: Mailat (accidentat)
Antrenor: Bogdan Andone

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti); Asistenți: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ) și Mitruţi Daniel (Craiova)

Publicat: 30 01. 2021, 16:05
Actualizat: 30 01. 2021, 16:07