Sepsi – Concordia 3-0. Echipa lui Neagoe, pe locul 4 în Liga 1 Betano! Probleme pentru Dorinel: 10 meciuri fără succes

Sepsi – Concordia 3-0 (Simonovski 35, Fl. Ștefan 45+2, Nouvier 60 pen)

Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly – Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Rus – Nouvier, Vașvari, Fl. Ștefan – Simonovski
  • Rezerve: Fejer – Mensah, Drăghici, Hadnagy, Ursu, Karnitsky, Hamed
  • Concordia: Caparco – Matei, Marc, Albu, Bărboianu – Stănică – Grădinaru, Deaconu, M. Cristescu, Ivanovici – Batin
  • Rezerve: Costache – Leca, Panait, Guessan, Măzărache, Prepeliță

Minutul 90+3: Final de meci! Victorie importantă pentru Sepsi, care urcă pe locul patru în clasamentul din Liga 1 Betano, cu 33 de puncte, la egalitate cu Viitorul. Echipa lui Hagi joacă sâmbătă, de la ora 13:00, cu FC Hermannstadt.

Minutul 60: GOOOOOOOOL SEPSI! Brya Nouvier obține un penalty pe care tot el îl transformă!

Minutul 46: A început repriza doua!

Minutul 45+3: Final de primă repriză la Sf. Gheorghe.

Minutul 45+2: GOOOOOOOOOOOL SEPSI! Florin Ștefan marchează și dublează avantajul luI Sepsi! Omul de națională al lui Neagoe marchează cu un șut puternic pe mijlocul porții, după o deviere cu capul pe spate în careu. Caparco n-a putut face nimic.

Minutul 35: GOOOOOOOOL SEPSI! Simonovski deschide scorul! Atacantul gazdelor deschide scorul cu un șut din interiorul careului de 16 metri.

Minutul 1: A început meciul!

19:44 Avem echipele de start.

Sepsi este revelația campionatului, iar o victorie o duce cu un pas mai aproape de play-off-ul campionatului. Echipa este pe locul 6, dar o victorie îi asigură locul 5 la finalul anului, ocupat în prezent de Astra. Concordia este penultima, cu 13 puncte, iar în ultimele 5 meciuri nu a obținut vreun punct. Ultima victorie a echipei lui Dorinel Munteanu datează din octombrie, din urmă cu 10 etape, când învingea surprinzător FCSB, cu 1-0. În cazul unui succes în această seară urcă o poziție, peste Dunărea Călărași.

Sepsi are prima șansă, după succesul obținut în etapa trecută, 3-0 cu Dunărea Călărași.

În turul campionatului, covăsnenii au câștigat meciul cu Chiajna de o manieră clară, 3-0, după dubla lui Tandia, golgheterul echipei cu 8 goluri, și Nouvier.

Publicat: 21 12. 2018, 21:56
Actualizat: 21 12. 2018, 21:57