Scurt și la obiect. Ovidiu Hoban a intrat, a marcat și a precizat: „Obiectivul? Un punct cu Craiova și titlul e al nostru”

CFR Cluj a mai făcut un pas spre câștigarea celui de-al cincilea titlu din istoria clubului. În etapa cu numărul opt, echipa pregătită de Dan Petrescu a câștigat la Giurgiu, în fața celor de la Astra, cu 5-1.

Golurile campioanei au fost marcate de Omrani, Djokovic (dublă), Bejan (autogol) și Ovidiu Hoban.

Mijlocașul în vârstă de 36 de ani a intrat pe teren în minutul 84, în locul lui Culio, iar la patru minute a stabilit scorul final, 5-1.

„(n.red. – despre golul lui) – Mă bucur foarte mult, dar mă bucur mai mult pentru această victorie, este mai importată decât golul meu. Am fost accidentat și încet, încet o să încep să îmi revin pentru că am stat mult timp pe bară și trag tare la antrenamente să îmi revin„, a spus Ovidiu Hoban, la microfonul Digi Sport, la finalul partidei, care a precizat că echipa sa vrea să fie campioană în penultima etapă din play-off, la finalul rundei cu numărul 9, care va fi acasă, în fața celor de la Craiova:

Vom fi mai concentrați că încă nu am câștigat nimic, avem nevoie de încă un punct acasă. Trebuie să fim foarte concentrați, să lucrăm cu aceeași determinare cu care am lucrat și azi și să-i facem pe suporterii noștri fericiți. Obiectivul nostru este să luăm un punct cu Craiova și să devenim campioni„.

Ovidiu Hoban a jucat în acest sezon de 10 ori în Liga 1 Betano și a marcat un singur gol.

Publicat: 06 05. 2019, 23:18
Actualizat: 06 05. 2019, 23:19