Scor incredibil pentru Steaua în Cupa României! Jucătorii lui Ion Ion au marcat atât de multe goluri încât tabela a trebuit resetată. Cât s-a terminat meciul cu Benfica

Steaua a reușit cea mai mare victorie din istoria clubului în Cupa României, marți, când a câștigat cu 28-0 partida cu Benfica Nova Generacao, în care atacantul Mirea a reușit să marcheze de șase ori până la pauză, iar tabela a trebuit resetată.

Sub privirile a aproximativ 500 de ultrași, fotbaliștii lui Ion Ion nu au avut niciun fel de emoție și conduceau cu 10-0 încă de la pauză. Omul primelor 45 de minute a fost Mirea, care a marcat de șase ori în poarta goalkeeper-ului care a purtat un tricou cu…Ciprian Tătărușanu.

Steaua – Benfica Nova Generacao 28-0

Au marcat: Mirea 3′, 9′, 24′, 36′, 37′ 40′, Măcriș 7′, 45′, 60′, Pădureț 39′, Pătrănoiu 45+1′, 47′, Izvoranu 57′, 59′, 62′, 66′, 74, Lolescu 68′, 82′ Predescu ’70, 84′,  Zamfirescu ’78, 80′, 81′, 83′, Constantinescu 87′, Turbatu 88′

• Steaua: Chiș- Chivu, Pădureț, Chirilă, Radu – Lolescu, Vâlcea – Pătrănoiu, Măcriș, Turbatu – Mirea
  • Antrenor: Ion Ion
  • Benfica Nova Generacao: C. Ionescu – Onicel, Dragne, Simion, Dincă, Nicolae, Enache, Mircioi, Moreira, Soare, Muniz
  • Antrenor: Ionel Preda
Publicat: 12 09. 2017, 17:55
Actualizat: 13 09. 2017, 01:32