Schimbare șoc în derby-ul Dinamo – FCSB! Geani Crețu a rezistat pe teren mai puțin de două minute

geani crețu schimbat in minutul 2 derby dinamo fcsb

Schimbare incredibilă în derby-ul dintre Dinamo și FCSB! Ionel Gane l-a introdus pe Geani Crețu doar pentru a respecta regula U21, iar jucătorul a ieșit de pe teren după mai puțin de două minute.

Rezervă neutilizată în duelul cu UTA, câștigat de Dinamo cu scorul de 0-1, Geani Crețu a rezistat pe teren doar un minut și 22 de secunde.

Duelul dintre Dinamo și FCSB este Live Video Online pe prosport.ro.

Geani Crețu, schimbat după mai puțin de două minute cu FCSB

Ionel Gane n-a vrut să riște nimic cu FCSB, iar antrenorul a știut că Geani Crețu ar face față cu greu unui asemenea meci, așa că mijlocașul a fost schimbat imediat.

Anul trecut, la duelul cu Astra Giurgiu, Crețu a jucat doar șapte minute, iar la vremea respectivă s-a supărat foarte tare pe Cosmin Contra, antrenorul de atunci al „câinilor”.

Prin urmare, mijlocașul defensiv a fost mai repede decât s-ar fi așteptat chiar și colegii lui: Geani Crețu a stat pe teren un minut și 22 de secunde, în locul său intrând Vlad Achim.

Spre deosebire de Crețu, Achim este un jucător mult mai experimentat. Ajuns la 31 de ani, fostul mijlocaș al Viitorului are o ambiție mare să demonstreze că FCSB s-a despărțit de el mult prea ușor.

ECHIPELE DE START:

Dinamo: Eșanu – A. Radu, Puljic, Bejan, St. Filip – Sorescu, P. Anton, Răuță, Fabbrini – G. Crețu – Nemec
Rezerve: Mitrovic – R. Grigore, Achim, Moldoveanu, Gueye, Ehmann, Gol, Mihaiu, Nepomuceno
Antrenor: Jerry Gane

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Moruțan, Șut, Olaru – Oct. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman
Rezerve: Târnovanu – Crețu, Simion, Vukusic, Nedelcu, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă
Antrenor: Toni Petrea

Publicat: 03 02. 2021, 20:56
Actualizat: 03 02. 2021, 21:40