Ionuț Panțîru, OUT la pauza meciului de la Craiova! Ce s-a întâmplat cu fundașul de la FCSB

Ionut Constantin Pantiru in meciul de fotbal dintre FCSB si Slovan Liberec, contand pentru Liga Europa, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, miercuri 24 septembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a intrat în avantaj la pauza meciului cu Craiova, după golul înscris pe finalul primei părți de Dennis Man, însă Toni Petrea tot a făcut o schimbare la pauză.

Ionuț Panțîru n-a convins în prima repriză, ce-i drept, iar evoluția sa l-a nemulțumit probabil și pe Gigi Becali.

În aceste condiții, fundașul stânga, care a pierdut mai multe mingi simple, a fost înlocuit la pauză de Petrea. Derby-ul dintre Universitatea Craiova și FCSB este LIVE VIDEO ONLINE pe prosport.ro.

Ionuț Panțîru, înlocuit la pauză de Toni Petrea

Titularizat în banda stângă a defensivei, Panțîru a părut depășit de miza meciului și, chiar dacă FCSB a intrat în avantaj la cabine, fotbalistul n-a fost iertat pentru prestația modestă.

În locul lui Panțîru, Toni Petrea l-a trimis pe teren pe Marius Briceag, care a fost integralist la Cluj-Napoca, în eșecul suferit de FCSB cu CFR Cluj, scor 0-2.

Briceag a venit la FCSB chiar de la Universitatea Craiova, care l-a împrumutat la FC Voluntari în sezonul 2015-2016.

„L-am luat pe Briceag. Dacă era gratis. Am zis că îmi trebuie neapărat fundaş central. Eu nu mai iau jucători străini. Mai am unul (n.r. – Soiledis), pe cine mai am?

Străini eu jucători nu mai iau. Nu mai iau deloc, deloc, deloc. Dacă era gratis, am zis să-l iau şi gata. Şi o să mai avem un fundaş central tot român”, declara Gigi Becali în iulie 2020.

Universitatea Craiova – FCSB | ECHIPELE DE START

Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Constantin, Bălașa, Bancu – Nistor, Bic, Cicâldău – Baiaram, Mamut, Ofosu
Rezerve: L. Popescu, Mitran, Papp, Screciu, A. Ivan, Capățînă, V. Constantin, Bărbuț, Cîmpanu
Antrenor: Corneliu Papură

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Ov. Popescu, Panțîru – Olaru, Simion, Moruțan – Man, Tănase, Coman
Rezerve: Straton, Briceag, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă, Pantea, Oct. Popescu, Șut
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: „Ion Oblemenco”, Craiova
Arbitru: Ovidiu Hațegan  / Asistenți: Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe / Rezervă: Cătălin Popa

Publicat: 18 12. 2020, 21:48
Actualizat: 19 12. 2020, 01:39