Scene de K1 la meciul amical dintre FC Argeș și FCU Craiova! Jucătorii s-au luat la bătaie la mijlocul terenului. Cum a intervenit arbitrul pentru a opri scandalul | FOTO

Momente violente au avut loc în timpul unui meci amical dintre FC Argeș și FCU Craiova, jucat miercuri. Arbitrul a fost nevoit să intervină să-i despartă pe jucătorii violenți.

Formația piteșteană a jucat astăzi o partidă amicală cu liderul din Liga a 2-a, FCU Craiova. Atmosfera nu a fost, însă, deloc prietenoasă la sfârșitul primei reprize.

Scandal uriaș între FC Argeș și FCU Craiova. Jucătorii s-au luat la bătaie

În minutul 37, portarul de la FCU Craiova, Robert Popa, a reacționat violent la adresa unui adversar și a fost eliminat direct. El luat-o la fugă din propriul careu și l-a îmbrâncit puternic pe Ionuț Năstasie la mijlocul terenului.

Totul a pornit după ce jucătorul formației din Pitești a făcut un gest nesportiv către Dragoș Albu. Scandalul a fost greu de oprit, cel mai nervos fiind portarul Popa.

FC Argeș a fost învinsă în meciul amical cu 2-0 de FCU Craiova. Acum, pentru piteșteni urmează o deplasare foarte grea, la Cluj, unde va întâlni CFR pe 1 martie. FC Argeș ocupă locul 7 în clasamentul primei ligi în acest moment, ceea ce este foarte surprinzător, având în vedere că acesta este primul sezon petrecut în Liga 1, după promovare. Ei se află la 5 puncte de play-off.

Jucătorii piteșteni n-au mai pierdut de 11 meciuri în Liga 1, performanța fiind reușită doar de alte două ori în istoria clubului.