Scandal uriaș la Steaua – FCSB 2! Jucătorii au fost la un pas de bătaie, iar Daniel Oprița și Aris Soiledis, eliminați pe final de meci | GALERIE FOTO

Jucătorii celor două echipe au fost la un pas de bătaie în prelungirile meciului Steaua – FCSB 2, după ce Șerban a avut un schimb de replici cu Daniel Oprița.

Imediat după ce fotbalistul celor de la FCSB 2 i-a răspuns lui Daniel Oprița, mai mulți jucători de la Steaua s-au năpustit peste Șerban pentru a-l pune la punct, dar acesta a fost apărat de către coechipierii săi.

Daniel Oprița, tehnicianul echipei Armatei, a fost eliminat de către arbitrul partidei după această fază. Antrenorul lui CSA Steaua a fost trimis în tribune în minutul 90+4, după ce cu un minut înainte primise primul cartonaș galben.

Scandal uriaș la Steaua – FCSB 2

Nici FCSB 2 nu a scăpat ușor! Aris Soiledis, cel mai experimentat fotbalist de la gruparea roș-albastră, a fost eliminat de către arbitrul partidei, după ce a sărit în apărarea lui Șerban.

„Nu vreau să comentez așa ceva. Soiledis nu a știut să își gestioneze nervii pe final, dar asta este altă problemă”, a spus Bogdan Argeș Vintilă la finalul meciului Steaua – FCSB 2.

CSA Steaua rămâne pe primul loc în clasamentul din Liga 3

Partida dintre Steaua și FCSB 2 s-a terminat la egalitate, scor 1-1, după ce Alexandru Buziuc a înscris pentru gruparea patronată de Gigi Becali, iar Dragoș Huiban pentru echipa Armatei.

CSA Steaua rămâne pe locul 1 în clasamentul din Liga 3, la două puncte de FCSB 2, dar are șanse mari să încheie sezonul regulat pe prima poziție.  Pe configurația actuală a clasamentelor, am avea în penultimul act: FCSB II – Mostiștea Ulmu și CSA Steaua – Afumați. Dacă vor învinge, FCSB și CSA Steaua se vor duela apoi în meci direct, dublă manșă, pentru promovare, partide care sunt programate pe 22 și 29 mai.

Echipele de start de la CSA Steaua – FCSB 2

CSA Steaua: Muşat – G. Călințaru, D. Beța, Walace, Adi Ilie – V. Bărbulescu, R. Enceanu – F. Răsdan, R. Chipirliu, E. Pacionel – Philippe Nsiah
Rezerve: Bălbărău, Neacșu, Vlad, Băjenaru, Mihăescu, Huiban, Mihalache, Zaharia, Morariu
Antrenor: Daniel Oprița

FCSB 2: Târnovanu – Pantea, Nedelcu, Soiledis, Șerban – Simion, Șut, Oaidă – Ad. Niță, Buziuc, Oc. Popescu
Rezerve: Udrea, Nicola, Gogor, Papuli, Al. Stan, L.Filip, Pandele, R. Tudor
Antrenor: Bogdan Vintilă

Publicat: 13 03. 2021, 17:12
Actualizat: 13 03. 2021, 17:19