Scandal la pauza meciului Universitatea Craiova – CFR Cluj! Ce le-a reproșat Marian Copilu arbitrilor

Universitatea Craiova – CFR Cluj s-a terminat la egalitate, scor 0-0, în etapa 30 din Liga 1, dar la pauza partidei de pe „Ion Oblemenco” a avut loc un scandal provocat de către un oficial al campioanei României.

Ovidiu Hațegan a decis să anuleze în startul meciului Universitatea Craiova – CFR Cluj, scor 0-0, un gol marcat de Alexandru Păun, iar decizia „centralului” nu a fost pe placul lui Marian Copilu.

În minutul 5 al partidei de pe stadionul „Ion Oblemenco”, Alexandru Păun a reușit să înscrie după Billel Omrani i-a deviat perfect balonul, dar golul marcat de mijlocașul campioanei României a fost anulat pentru o poziție de ofsaid la atacantul francez.

Scandal la pauza meciului Universitatea Craiova – CFR Cluj

Astfel, Marian Copilu a decis să ia măsuri după primele 45 de minute jucate pe stadionul „Ion Oblemenco”. Conform Fanatik, președintele campioanei României a așteptat brigada de arbitri în zona vestiarelor pentru a le reproșa decizia luată la începutul partidei.

Oficialul din Gruia și-a exprimat nemulțumirea față de faptul că Ovidiu Hațegan a anulat reușita lui Alexandru Păun, considerând că golul înscris de mijlocaș a fost perfect valabil. Aceeași părere a avut-o și Edi Iordănescu, cel care i-a strigat de pe margine „centralului”: „Vezi că a fost gol, nea Ovi!”

Intervenția lui Marian Copilu a fost observată de către oficialii oltenilor, aceștia reproșându-i președintelui campioanei României că nu are voie în acea zonă a vestiarelor.