Scandal la meciul FC Botoșani – Chindia Târgoviște. Antrenorul Marius Croitoru, cuvinte jignitoare la adresa lui Daniel Popa: „Bețivane!”

Marius Croitoru reactioneaza in meciul de fotbal dintre FC Botosani si Shkendija, contand pentru Liga Europa, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Municipal din Botosani, joi 17 septembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Au fost multe tensiuni la partida FC Botonași – Chindia Târgoviște. Oaspeții au câștigat cu 2-0 o partidă în care s-au acordat două cartonașe roșii. Și antrenorul Marius Croitoru a încasat un cartonaș galben, după ce l-a jignit pe Daniel Popa. Cuvintele lui s-au văzut foarte clar în direct.

Marius Croitoru, derapaj incredibil la partida FC Botoșani – Chindia Târgoviște 0-2. Scena s-a petrecut în minutul 58. Paul Iacob de la Chindia a fost eliminat, iar în acel moment între antrenorul moldovenilor și atacantul Daniel Popa a avut loc un schimb de replici.

Atacantul Chindiei i-a adresat câteva cuvinte urâte antrenorului echipei adverse, iar Croitoru a răspuns rapid. Camerele l-au surprins când a strigat: „Băi, bețivane! Popa! Bețivane!”. Arbitrul i-a acordat cartonașul galben.

Partida a avut multe momente tensionate, iar Chindriș a fost eliminat în minutul 26. Oaspeții au câștigat cu 2-0, după golurile înscrise de Rață șI Berisha.

Daniel Popa a jucat la FC Botoșani

Daniel Popa a ajuns la Chindia Târgoviște la începutul acestui sezon, împrumutat de la Dinamo. Atacantul de 26 de ani a jucat și la FC Botoșani în perioada iulie 2017 – decembrie 2017, tot sub formă de împrumut de la formația din „Ștefan cel Mare”.

Nu a fost însă antrenat de Marius Croitoru. Antrenorul a preluat conducerea tehnică a formației patronate de Valeriu Iftime în iunie 2019.

SURSA FOTO: captură Digi Sport

Publicat: 04 10. 2020, 17:24
Actualizat: 04 10. 2020, 17:32