Scandal după al doilea penalty primit de Universitatea Craiova! Fundașul gazdelor a început să râdă. Istvan Kovacs, sub o presiune uriașă | VIDEO

FC Universitatea Craiova a dominat destul de clar derby-ul cu Universitatea Craiova, însă echipa lui Laszlo Balint a intrat cu 2-0 la pauză, după un penalty contestat de gazde.

Istvan Kovacs a acordat lovitură de la 11 metri după un henț comis de Bahassa, iar Hanca a majorat avantajul Universității Craiova în prelungirile primei reprize.

Duelul dintre FC U Craiova și Universitatea Craiova este Live Video Online pe prosport.ro.

Scandal la derby-ul Craiovei! Penalty-ul primit de echipa lui Laszlo Balint, contestat vehement

Universitatea Craiova a marcat din două lovituri de la 11 metri cu FC U Craiova și a condus cu 2-0 după primele 45 de minute.

Dacă primul penalty este unul clar, chiar dacă a fost acordat cu ajutorul VAR, al doilea a iscat destule discuții.

Hanca a bătut o lovitură liberă, iar Bahassa a pretins că de fapt a lovit balonul cu capul. Reluările ne arată că faza este una controversată.

Duarte, fundașul central al lui FC U Craiova, a început să râdă atunci când s-a acordat a doua lovitură de la 11 metri, iar la finalul primei părți Istvan Kovacs a fost înconjurat de jucătorii lui Marius Croitoru, revoltați de decizia luată de acesta.

Echipele de start

FC U Craiova: R. Popa – R. Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, V. Achim – Baeten, Yassine Bahassa, Van Durmen – Compagno
Rezerve: S. Mogoșanu – R. Grigore, G. Enache, Dr. Albu, Sidibe, Marquet, Chițu, Cl. Bălan, G. Iancu
Antrenor: Marius Croitoru

CS Universitatea Craiova: Lazar – Martic, Papp, Da Silva, N. Bancu – Mateiu, Al. Crețu – Hanca, Baiaram, A. Ivan – Markovic
Rezerve: I. Popescu – Șt. Vlădoiu, Căpătînă, Screciu, Vătăjelu, Roguljic, Cîmpanu, Koljic, Rivaldinho
Antrenor: Laszlo Balint

Publicat: 07 08. 2022, 22:38
Actualizat: 08 08. 2022, 00:50