S-a enervat atât de tare încât și-a criticat și fotbaliștii care n-au fost pe teren! Becali s-a dezlănțuit și l-a luat la țintă pe Man: „S-a șmecherit și el!”

Egalul cu FC Voluntari, 2-2, l-a nemulțumit atât de tare pe Gigi Becali (60 de ani) încât patronul FCSB și-a criticat și fotbaliștii care n-au fost pe teren în meciul din Ilfov. Patronul roș-albaștrilor l-a criticat în direct la TV pe Dennis Man (20 de ani), „perla” care a văzut meciul din tribune, suspendat fiind după cartonașul roșu încasat în derby-ul cu Craiova (3-2, pe Arena Națională).

„S-a smecherit și el”, a spus Becali despre Man, sâmbătă seara, la DigiSport, enervat fiind de rezultatul dintre FCSB și FC Voluntari. „Man e și el vinovat, că dă cu capul. Avem un jucător, Man, și ăla e suspendat pentru că dă cu capul. S-a șmecherit, dă cu capul”, a mai spus Gigi Becali.

Man a fost suspendat două etape de către Comisia de Disciplină a FRF după ce l-a lovit cu capul în fața pe Marius Briceag, de la U Craiova.

FC Voluntari – FCSB s-a terminat 2-2, după ce Tănase (14, penalty) și Hora (48), respectiv Armaș (28) și Căpățînă (45+1) au marcat. În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul doi în clasament, cu 49 de puncte, în timp ce FC Voluntari e penultima, cu 21 de puncte. În plus, Pintilii s-a accidentat în prima repriză și a ieșit de pe teren înainte de pauză, în minutul 41.

Publicat: 03 03. 2019, 09:20
Actualizat: 03 03. 2019, 12:37