Rivaldinho începe să arate de ce este fiul marelui Rivaldo. După bara contra celor de la FCSB, brazilianul a spart în sfârșit gheața pentru Dinamo | FOTO

Rivaldinho (21 de ani – foto, în dreapta) a marcat primul său gol de la venirea la Dinamo. Brazilianul a majorat scorul pentru alb-roșii în disputa cu CFR Cluj, meci din cadrul celei de-a patra etape a play-off-ului Ligii 1.

Atacantul venit în această iarnă a înscris cu capul după o acțiune de atac prelungită a celor de la Dinamo. Adam Nemec (care a înscris golul de 1-0 în min. 21) a pătruns în careu din banda stângă, a șutat la poartă, dar Mincă a respins. Rivaldinho aflat în centrul careului a trimis în poartă mingea respinsă de portarul advers și tabela arăta Dinamo – CFR 2-0, după 43 de minute. Două minute mai târziu vărful a mai avut o ocazie, dar a trimis pe lângă poartă de la marginea careului.

Fiul legendarului Rivaldo a mai avut o mare șansă de a înscrie și etapa trecută contra celor de la FCSB, când a trimis cu capul în bară.

Acesta a fost al doilea meci în care Cosmin Contra l-a titularizat pe brazilian după partida din Cupa României contra celor de la CS U Craiova, pierdută de roș-albi după executarea loviturilor de departajare.

Publicat: 05 04. 2017, 22:15
Actualizat: 05 04. 2017, 22:21