Rezervă la FCSB, Andrei Vlad este în „al nouălea cer”! Cum a fost surprins „Messi al portarilor” după derby-ul cu Dinamo | FOTO EXCLUSIV

Andrei Daniel Vlad da autografe in pauza meciului amical de fotbal dintre FCSB si FC Sfantu Gheorghe, desfasurat la Baza FCSB din Berceni, miercuri 29 iunie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Andrei Vlad nu trece prin momente grozave ca jucător, este în continuare rezervă la FCSB, dar iubita sa îl ajută să treacă peste perioada mai dificilă pe care o traversează în tricoul roș-albaștrilor.

Andrei Vlad, în „al nouălea cer” după derby-ul FCSB – Dinamo! Cum a fost surprins portarul roș-albaștrilor

Andrei Vlad n-a prins vreun minut în derby-ul dintre FCSB și Dinamo, scor 2-1, însă portarul a fost mereu cu zâmbetul pe buze la finalul meciului de sâmbătă.

Iubita sa, Nicole, nu a ratat meciul de pe „Arcul de Triumf”. Cei doi au stat extrem de apropiați minute în șir la finalul partidei, în timp ce colegii lui Andrei Vlad, în frunte cu Coman și Compagno, acordau autografe și făceau poze cu fanii.

Andrei Vlad și Nicole iubesc și handbalul, iar în timpul liber cei doi merg la meciurile pe care le joacă CSM București.

Andrei Vlad, alături de Nicole, partenera sa

Relația pare să funcționeze perfect, așa că pe plan sentimental lucrurile merg perfect pentru portarul care așteaptă să-l înlocuiască pe Ștefan Târnovanu în poarta roș-albaștrilor.

Nu este exclus ca Vlad să prindă în curând poarta vicecampioanei României, în condițiile în care Târnovanu a greșit la golul marcat de Dinamo pe „Arcul de Triumf”. „Târnovanu ar trebui să stea mult mai atent până în minutul 99, 100, cât durează meciul.”, a declarat Florin Răducioiu pentru Prima Sport.

Andrei Vlad și iubita sa Nicole

Gigi Becali: „Am vorbit cu Vlad, a cerut să plece de la FCSB!”

Gigi Becali a explicat în ce situație se află Andrei Vlad, care nu mai concepe să fie rezerva lui Ștefan Târnovanu la FCSB.

„Am vorbit cu Vlad. Mi-a zis că vrea și el să apere, că nu știu ce: ‘A, păi să mă dați împrumut’. Bine, mă, te dau împrumut, că echipele au doar câte un portar, nu au rezervă (n.r – ironic).

Da, a cerut să plece, că vrea și el șanse. I-am zis: ‘Băi, Vlad, eu nu dau șanse’. La fotbal, eu trebuie să dau salarii și să respect un contract. Eu nu sunt Dumnezeu să dau șanse. Nu e pe milă la fotbal. E pe respect și pe respectarea contractului”, a spus Gigi Becali, la Fanatik.

(n.r. – Andrei Vlad) Va rămâne la noi. Dacă va avea vreo ofertă să plece, trebuie să aducem portar. Şi aşa cred că trebuie să aducem încă un portar. Cum are Inter, portar de 40 de ani, cum are City. E o situaţie ingrată cea în care se află (n.r. – Vlad), dar e jucătorul nostru. Se antrenează foarte bine, e un băiat bun, dar Târnovanu e portarul numărul 1. Nu există nicio echipă în lume care să aibă un al doilea portar. Au fost Navas cu Donnarumma şi gata. Nu există aşa ceva. La Inter e Onana, iar Handanovic are 39 de ani” – Mihai Stoica, manager general FCSB

Publicat: 24 07. 2023, 16:23