Reacția uluitoare a lui Toni Petrea după golul de 1-1 marcat de CFR Cluj! Antrenorul FCSB și-a ieșit din minți și a aruncat cu o stică de apă

Toni Petrea a avut o reacție uluitoare la golul de 1-1 marcat de CFR Cluj în derby-ul de pe Arena Națională.

FCSB a primit vizita celor de la CFR Cluj în etapa 22 din Liga 1, iar Toni Petrea a cedat nervos în minutul 36, atunci când Debeljuh a înscris de lângă Ovidiu Popescu.

Octavian Popescu a deschis scorul în minutul 24, dintr-o lovitură liberă executată de la 25 de metri, dar FCSB nu a avut avantaj foarte mult timp.

Reacția uluitoare a lui Toni Petrea după golul de 1-1 marcat de CFR Cluj

Gabriel Debeljuh a reușit egalarea în minutul 36 după o lovitură liberă executată de Ciprian Deac. Atacantul campioanei României a trimis cu spatele în poarta lui Andrei Vlad de lângă Ovidiu Popescu, iar această fază l-a enervat teribil pe Toni Petrea.

După ce Gabriel Debeljuh a reușit egalarea, Toni Petrea s-a întors spre banca tehnică a celor de la FCSB și a trântit pe jos sticla pe care o avea în mână.

Aceasta nu este singura eroare a lui Ovidiu Popescu din meciul cu CFR Cluj. Cu un minut înainte de golul înscris de Gabriel Debeljuh a văzut al 4-lea cartonaș galben al sezonului și ratează derby-ul cu Dinamo programat pe 30 ianuarie, ora 20.00, pe stadionul din „Ștefan cel Mare”.

Echipele de start:

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, A. Miron, I. Cristea, Haruț – Olaru, Ad. Șut, Fl. Tănase – Cordea, Keșeru, Oc. Popescu
Rezerve: Târnovanu, Fl. Coman, Dumiter, M. Tănasă, A. Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Perianu, Oaidă, Vinicius
Antrenor: Toni Petrea

CFR Cluj: Hindrich – Camora, Burcă, Graovac, Cr. Manea – Păun, Boateng, Bordeianu – C. Deac, Debeljuh, V. Costache
Rezerve: Bălgrădean – Susic, Cestor, Itu, Chipciu, Neguț, Sacko, Petrila, Dugandzic
Antrenor: Dan Petrescu

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Craiova) / A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti) A2: Mitruţi Daniel (Craiova)

Publicat: 23 01. 2022, 21:01