Răzvan Raț a debutat pentru ACS Poli. Cum s-a terminat amicalul cu CFR

Cei de la ACS Poli Timișoara au disputat un amical contra elevilor lui Dan Petrescu, CFR câștigând cu 3-1.

Pentru clujeni au marcat Gilvan Sousa, Păun și Ioniță, iar pentru ACS Poli a punctat Vașvari, din penalti. La trupa de pe Bega și-a făcut debutul și Răzvan Raț, care a jucat pe parcursul primei reprize, în minutul 46, apărătorul de 36 de ani și Zaluschi fiind înlocuiți cu Oliva și Croitoru.

Echipele folosite:

CFR: Vâtcă, Luchin, Boli, Souda, Vlad, Rus, Bordeianu, Ioniță, Păun, Mailat, Omrani.

Rezerve: Duka, Mureșan, Vinicius, Hoban, Djokovic, Culio, Coman, Petruș, Balde, Dodoi, Camera, Ispas.

Poli Timișoara:  Curileac, Străuț, Artean, Cânu, Raț, Vașvari, Enescu, Zaluschi, Munteanu, Bîrnoi, Roman.

Rezerve: Straton, Khubutia, Melinte, Șeroni, Oliva, Croitoru, Popovici, Velcotă, Drăghici, Ciucur.

Raț s-a antrenat în ultimele săptămâni cu Dinamo, dar a ales să semneze cu cei de la Timișoara, el revenind în Liga 1 după o pauză de 15 ani.

Publicat: 24 03. 2018, 16:13
Actualizat: 24 03. 2018, 16:14