Răzvan Popa, vizibil dezamăgit după schimbarea înainte de pauză! De ce a decis Mircea Rednic să-l scoată de pe teren pe fundaș

Răzvan Popa (24 de ani), fundașul central al celor de la Dinamo București, a fost schimbat de Mircea Rednic în minutul 41 al meciului din deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, la scorul de 2-1 în favoarea formației gazdă.

Popa a avut nevoie de îngrijiri medicale cu doar câteva minute mai devreme, în urma unui duel cu atacantul olandez al celor de la Sepsi, Kevin Luckassen (28 de ani).

În ciuda faptului că a revenit pe teren și a arătat că este capabil să continue, tehnicianul Mircea Rednic a decis să îl înlocuiască cu Ricardo Grigore înainte de pauză, gest în urma căruia Popa și-a arătat vizibil dezamăgirea față de hotărârea antrenorului.

Răzvan Popa, vizibil dezamăgit după decizia lui Mircea Rednic de a-l scoate de pe teren

Cu toate acestea, este posibil ca decizia lui Rednic să fie influențată și de faptul că lui Răzvan Popa i se poate atribui o parte din vină la al doilea gol încasat de Dinamo, când Marius Ștefănescu a reușit să marcheze pentru Sepsi chiar de lângă acesta.

Popa a ajuns la Dinamo în luna septembrie a acestui an, din postura de jucător liber de contract. Înainte de a evolua pentru formația din „Ștefan cel Mare”, acesta a mai jucat și pentru alte formații din România, la Poli Iași, Gaz Metan Mediaș, Universitatea Craiova și Sportul Studențesc.

De asemenea, stoperul a bifat în cariera sa și o serie de echipe din străinătate, cel mai sonor nume fiind Inter Milano, unde a petrecut trei ani în academie. După Inter, acesta a mai evoluat în Spania, la Real Zaragoza și Burgos CF.

În prezent, acesta este cotat pe site-urile de specialitate la 150.000 de euro.

Sepsi Sf. Gheorghe – Dinamo București este meciul de duminică, 31 octombrie, din etapa cu numărul 14 a Ligii 1. Partida poate fi urmărită și în format Live Text, pe ProSport.ro.

Publicat: 31 10. 2021, 19:12