Răzvan Oaidă s-a făcut de râs în Cupa României! Cum a putut rata o șansă imensă de gol cu Dinamo | VIDEO

Răzvan Oaidă a ratat cea mai mare ocazie din prima repriză! Rezervă de obicei în Liga 1, mijlocașul s-a făcut de râs cu Dinamo și n-a prins nici măcar cadrul porții din poziție excelentă.

După ce a prins 20 de minute în victoria celor de la FCSB cu Dinamo din Liga 1, scor 1-0, Oaidă a fost introdus acum din primul minut, în condițiile în care roș-albaștrii sunt mai mult cu gândul la lupta pentru titlu, dar fotbalistul în vârstă de 22 de ani nu a profitat de șansa pe care i-a dat-o Toni Petrea, în prima repriză a derby-ului din „Ștefan cel Mare”.

Duelul dintre Dinamo și FCSB este Live Video Online pe prosport.ro.

Răzvan Oaidă, ocazie imensă în derby-ul cu Dinamo

În minutul 33, FCSB putea să intre în avantaj cu Dinamo, după ce echipa lui Ionel Gane a dominat prima parte a partidei și chiar a ratat câteva ocazii.

Răzvan Oaidă a rămas liber în careu, la 10 metri de poartă, dar a tras lamentabil, mult peste poarta lui Eșanu, dovedind că nu poate să fie o variantă pentru primul unsprezece al roș-albaștrilor.

Mijlocașul venit de la Botoșani, cu o cotă de 500.000 de euro, conform Transfermarkt, a mai avut o șansă de gol și în minutul 17: atunci, Oaidă a tras de la distanță, dar Eșanu a reținut fără prea mari emoții.

Echipele de start:

Dinamo: Eșanu – Sorescu, Puljic, Ehmann, St. Filip – Nepomuceno, Răuță, Anton, Fabbrini – Gueye, Nemec

Rezerve: Kongshavn – A. Radu, Morsay, Grigore, Bejan, Bani, Gol, Achim, Mihaiu

FCSB: A. Vlad – Crețu, Haruț, Nedelcu, Panțîru – Șut, Vînă, Perianu – A. Niță, Buziuc, Oaidă

Rezerve: Udrea – Miron, Coman, Vukusic, Tănase, Șerban, O. Popescu, Olaru, Pantea

Publicat: 10 02. 2021, 21:22
Actualizat: 11 02. 2021, 00:47