Răzvan Oaidă, gol în derby-ul cu Dinamo și finalul unui mare coșmar! De când nu mai marcase în Liga 1 jucătorul de la FCSB: „Mai vreau derby-uri cu ei!” | VIDEO

Balthazar Jean Phillipe Marie Pierret si Darius Dumitru Olaru in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, duminica 30 ianuarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Răzvan Oaidă a întrerupt o serie neagră prin golul marcat în derby-ul cu Dinamo, încheiat cu victoria celor de la FCSB, scor 3-0.

Jucătorul adus de Gigi Becali de la FC Botoșani a reușit să înscrie după aproape doi ani în Liga 1. „Îmi doream acest lucru (n.n. să marchez), mai marcasem în Cupă, cu Hunedoara. Speram să o fac cât mai rapid, a venit într-un derby și mă bucur. Îmi doresc să mai fie derby-uri şi în sezonul viitor, Dinamo este o echipă de tradiţie”, a spus Răzvan Oaidă, care a marcat al treilea gol al oaspeților.

Duelul dintre Dinamo și FCSB a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Răzvan Oaidă, primul gol pentru FCSB în Liga 1, în pandemie de COVID-19

Răzvan Oaidă nu s-a simțit deloc bine în pandemie de COVID-19, dovadă că n-a mai marcat în Liga 1 din martie 2020.

Titularizat de Toni Petrea, Oaidă a punctat în minutul 81, după assist-ul oferit de Florinel Coman.

În ultimele luni, Oaidă a mai înscris doar la Hunedoara, în partida câștigată de FCSB cu scorul de 5-3, în 16-imile Cupei României.

În campionat, fotbalistul în vârstă de 23 de ani a punctat ultima oară pe 8 martie 2020, chiar înainte ca prima ligă să fie întreruptă de pandemia de COVID-19.

În duelul cu Universitatea Craiova, câștigat de FCSB cu scorul de 4-1, Oaidă a reușit dubla, marcând în minutul 23 și 57.

N-ar fi trebuit să intervină relaxarea! Trebuia să pasăm mai mult, să-i obosim. Am intrat într-un joc de uzură, care nu ne-a avantajat foarte mult. Important este însă că am câștigat confortabil” – Toni Petrea, antrenor FCSB

Publicat: 30 01. 2022, 23:41
Actualizat: 31 01. 2022, 01:35