Rădoi l-a testat pe ivorianul Diarrassouba. Stanciu a jucat și el în jocul-școală de la Mogoșoaia

Ivorianul Drissa Diarrassouba a fost testat duminică dimineața de Mirel Rădoi într-un joc-școală pe care echipa campioană l-a susținut la Mogoșoaia împotriva unei formații de juniori a clubului, grupa ’97.

Mijlocașul are 20 de ani și măsoară 1,75. Are tehnică, forță, protejează bine balonul și Mirel Rădoi s-a declarat mulțumit de el. Fotbalistul adus de la echipa armeană Shirak a fost folosit de tehnicianul stelist doar 45 de minute, fiind înlocuit în repriza a doua. El nu a semnat încă angajamentul cu echipa lui Gigi Becali, deoarece nu au sosit toate rezultatele testelor medicale pe care africanul le-a efectuat vineri.

Stanciu revine în lot pentru meciul cu Rosenborg

Partida a fost împărțită în două reprize de câte 30 de minute, iar în teren au intrat jucătorii care nu prea au evoluat în ultima vreme, precum și cei reveniți după accidentări. Nicușor Stanciu, de pildă, a jucat în acest meci-școală și pare să fi trecut peste accidentarea suferită în returul cu Trencin, ceea ce îl face apt pentru jocul de joi cu Rosenborg.

Stanciu, la minge, a revenit pe gazon după accidentarea de la meciul retur cu Trencin

Echipa lui Rădoi a câștigat cu 5-0, golurile fiind marcate de Tahar, Iancu, Neagu și Tudorie (de două ori). Portarul Florin Niță a fost cel care a apărat în poarta juniorilor pe toată durata partidei.

Echipa Stelei din prima repriză: Poiană – Alcenat, Râpă, Carp, Târnovan – Neagu, Tahar – Diarrassouba, Stanciu, Enceanu – Iancu

Echipa Stelei din repriza a doua:  Poiană (Lupescu) – Râpă, Aldea, Carp, Târnovan – Neagu, Filip – Grădinaru, Mihalcea, Diarrassouba (Enceanu) – Tudorie.

Publicat: 16 08. 2015, 15:55
Actualizat: 16 08. 2015, 15:56