Probleme pentru Omrani! Francezul, scos pe targă și dus direct la spital, după ce s-a pus singur pe gazon. GALERIE FOTO | Medicii au intervenit imediat. UPDATE | Ce s-a întâmplat cu fotbalistul

• Billel Omrani a fost scos cu targa de pe teren și dus direct la spital, după ce s-a pus singur pe gazon și a făcut semn spre medici pentru că nu se simțea bine.

UPDATE 21:58 Primele informații despre starea lui Omrani. Din informațiile ProSport, atacantul francez a suferit o comoție, dar a fost conștient tot timpul, chiar dacă a fost scos cu targa de pe teren. Omrani a fost dus la spital pentru a-i fi făcută o tomografie.

Billel Omrani (25 de ani) a avut probleme serioase de sănătate la meciul Astra – CFR, din returul semifinalelor Cupei României. Atacantul francez a fost luat cu ambulanța și dus direct la spital, după ce, fără să fie lovit de nimeni, acesta s-a întins pe gazon și a făcut semn că nu se simte bine.

Prelungirile partidei de pe „Marin Anastasocivi” au adus un moment nedorit în meciul Astra – CFR. Billel Omrani (25 de ani), atacantul francez al CFR-ului, aflat undeva la marginea terenului, a făcut semn că nu se simte bine, că e amețit, fără să fie atins de nimeni. S-a întins pe gazon și imediat un coechipier s-a apropiat de el pentru a vedea ce s-a întâmplat. Medicii au intervenit imediat și acesta a fost urcat în ambulanță, după ce a fost conectat la un aparat și i-a fost montat un guler cervical, fiind transportat imediat la spital.

Cu trei minute înainte de această fază, Omrani s-a ciocnit cap în cap cu Erico, fundașul Astrei, dar atunci nu a părut o lovitură atât de gravă.
 În momentul incidentului, scorul partidei era egal, 2-2. Omrani a părăsit terenul pe targă, în aplauzele celor prezenți pe stadion.