Primul meci al lui Edi Iordănescu la CFR. Cât s-a terminat și ce echipă a folosit

UPDATE: Preferatul lui Petrescu a salvat debutul lui Iordănescu. CFR – Sepsi 1-1, în primul amical al verii pentru campioană

Clujenii au fost conduși la pauză, dar au revenit în partea a doua când Edi Iordănescu a schimbat jucătorii cu care a început meciul. Și Cipri Deac a intrat după pauză și a reușit să egaleze cu un gol din lovitură liberă. Mijlocașul ar putea ajunge la echipa lui Dan Petrescu, acolo unde fostul antrenor al CFR-ului insistă ca șefii echipei să-l transfere, alături de Boli.

Discuțiile au loc pe seama sumei de transfer, oferta de 800.000 de euro a chinezilor nefiind pe placul clujenilor.

Campioana joacă la această oră primul amical din noul sezon și primul meci cu Edi Iordănescu pe bancă. Adversarii clujenilor sunt cei de la Sepsi OSK. Noul tehnician a ales să joace într-un sistem 4-3-3 și a început în formula:

Arlauskis (cpt) – Peteleu, Ionuț Rus, A. Mureșan, A. Radu – Djokovic, Hoban, Culio – Costache, Țucudean, Mailat. Rezerve: Vâtcă, Camora, Vinicius, Pîrv, Mate, Bordeianu, Ioniță, Deac, Păun, Petrila, Omrani, Șter, Rus A, H. Moldovan