Florin Tănase le-a scos banii din buzunar! Prima ratată de jucătorii de la Sepsi OSK pentru că n-au învins FCSB-ul | EXCLUSIV

Florin Lucian Tanase in meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si FCSB, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, duminica 16 mai 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Sepsi OSK – FCSB s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după ce covăsnenii au dominat tot meciul și chiar au condus până în minutul 90+2, atunci când Florin Tănase a marcat golul egalizator și le-a scos banii din buzunar elevilor lui Leo Grozavu.

FCSB a obținut un punct la Sfântu Gheorghe, pe terenul lui Sepsi OSK, după ce covăsnenii au condus cu 2-0 până în minutul 81 după golurile înscrise de Claudiu Petrila și Andrei Dumiter. Alexandru Buziuc a redus din diferență în minutul 81, iar Florin Tănase a marcat golul de 2-2 în prelungiri.

Astfel, golul reușit de Florin Tănase în minutul 90+2, care a făcut ca meciul dintre Sepsi OSK – FCSB să se termine la egalitate, scor 2-2, le-a scos banii din buzunar jucătorilor lui Leo Grozavu.

Prima ratată de jucătorii de la Sepsi OSK pentru că n-au învins FCSB-ul

ProSport a aflat că oficialii echipei din Sfântu Gheorghe au făcut tot posibilul să îi motiveze pe jucătorii lui Leo Grozavu înaintea meciului cu FCSB, toate acestea pentru ca Sepsi OSK să urce pe locul 3 în clasamentul play-off-ului și le-au promis o primă destul de mare.

Conform informațiilor noastre, jucătorii lui Sepsi OSK ar fi trebuit să încaseze câte 1.800 de euro dacă se impuneau în fața FCSB-ului la meciul jucat în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1.

Sepsi OSK a urcat pe locul 3 în clasamentul play-off-ului Ligii 1

Chiar dacă nu a reușit să învingă FCSB-ul, punctul obținut în fața formației roș-albastre în runda a 8-a a play-off-ului i-a dus pe covăsneni pe locul 3 în clasament, cu 37 de puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova.

Sepsi OSK a avut rezultate foarte bune în play-off-ul Ligii 1. Gruparea pregătită de Leo Grozavu a pierdut doar două meciuri, a remizat de două ori și s-a impus în patru partide.

• Pentru Sepsi OSK urmează meciul cu Academica Clinceni, în deplasare, în etapa a 9-a din play-off-ul Ligii 1, joi, 20 mai, ora 20.30, Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport, Look Sport Plus și Telekom Sport.
Publicat: 17 05. 2021, 17:21
Actualizat: 17 05. 2021, 20:35